Reyhanlı patlamalarına yayın yasağı

Reyhanlı patlamalarına yayın yasağı
Reyhanlı patlamalarına yayın yasağı
Reyhanlı ilçesindeki patlamalarla ilgili delil niteliğinde olabilecek yazılı, sesli ve görüntülü haberlere ilişkin yayın yasağı getirildi.

HATAY - Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığı, ilçede meydana gelen patlamalar sonrasında görsel, yazılı ve internet yayın organlarında, delil niteliğinde bulunan olay yerinin, yaralı ve ölülerin görüntülerinin yayımlandığının tespit edildiğini belirterek, yayın yasağı getirilmesi talebinde bulundu.

Talebi değerlendiren Reyhanlı Sulh Ceza Mahkemesi, yayın yasağı kararı aldı.

Mahkeme kararında şu ifadelere yer verildi:

"Reyhanlı Cumhuriyet Başsavcılığının talebinin kabulü ile, Reyhanlı ilçesinde meydana gelen ve pek çok kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden olan patlamayla ilgili söz konusu soruşturmaya ilişkin dosya ve soruşturma kapsamı içinde kalan olay yerinde ve olayda ölen ve yaralananlara ilişkin, olay içeriğine ilişkin her türlü sesli, görüntülü ve yazılı ve görsel medyadaki yayınlar ile internet ortamındaki bu kapsamdaki bilgilerin CMK madde 153 ve diğer maddeleri gereğince yayınlanmasının ve gösterilmesinin yasaklanmasına karar verildi." (aa)


  http://www.radikal.com.tr/1133131113313111

  YORUMLAR
  (11 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BABATURK den - BABATURK

  memlekette siyaseten serbest olan neki? hersey yassah. bunun batidaki adi sansur. Batida kimse sansur edemez, bizim memlekette hersey olur.

  cok komisiniz... - Aspendos2009

  Neden bu yasaklar? Birakin "Türkiye düsmanlarinin" ne oldugunu herkes ögrensin, ne güzel bir firsat hadi bakalim vatan, millet, Sakarya deyip girelim Suriye'ye. Olmadi mi? Yine mi agziniza yüzünüze bulastirdiniz? Aslinda Amerikalilar bu isi iyi biliyorlar, Afganistan'i isgal etmek nasil ikiz kuleleri kendileri indirip herkes de yutturmuslardi di mi? Yoksa zaten ölü insanlar mi vardi patlayan araclar da? Foyaniz meydana cikacak diye mi, bu yasaklar? Amerikan ajanlarini cirit attigi ve Suriyelilerin egitildigi bu hassas bölgelerde, "Esad'in adamlarinin isi" inandirici olmayacakti da B Plani "Acilciler" mi günah kecisi oldu simdi?

  AKP yayın yasağı koymuş - Levent Alper

  Pisliklerinizi gizlemek için mi?

  burası neresi zimbave mi pakistan mı. - demlicay2011

  cumhuriyet kazanımlarıyla avurpa gib refah ve mutlu yaşadıpğınız yerlerde milletin sırtından besleniyorsunuz. işinize gelmedimi yasak koymak ta ne kralmısınız prens mi? siz kimsiniz? milletin hizmetçisiniz. işlerin yolunda gitmediğ belli. amacınız ne. galiba sureiyenin yaptığına dair yeterli delil ortaya çıkmadı zannedersem. o halde. temizleyin bakalım delilleri. başka çıkışını yok zaten.

  işler yolunda gitmedi galiba. olan vatandaşa oldu - demlicay2011

  neden yasak getirsinlerki başka türlü. ellerine yüzlerine bulaştırdılar bence. bir şeyler ters gitti. keşke suriye yaptığına inansaydım. keşke sağlam deliller çıksada bu şüphe yok olsa. umarım senaryom fos çıkar. ümit ediyorum.

  yasakci saksakcilar - meftun1917

  yalanlariyla insanlari kandiramayacagini anlayan iktidar simdide yayin yasagi getirerek olayi karartma gayretinde siz ne yaparsaniz yapin bunun tek sorumlusu akp ve erdogandir gerisi bos laf alin simdi size abd israil komsuda pisen bizede düstü erdogan ve akp zihniyeti sayesinde...

  neden yasak getiriliyor? - demlicay2011

  çünki belliki bu işi suriye yapmadı. belliki bir düzenegin parçası. yıllar sonra gerçekler ortaya çıktığın da ne diyeceksiniz. zaman onu gerektiriyordu vatan millet için yaptık. suçsuzus. bence suçsuz felan değilsiniz maşasınız. sizin suçunuz yok gibi gözükebilir. maşalar böyledir. ya yüzlerce sivil polisin gezdiği yerde iki kamyondan nasıl haberdar olunamıyor anlamıyorum. üstelik emniyet müdürlüğü iki şüpheli aracın sınır içine girdiğini tespit edip uyardığı halde. akıl sır almıyor bu işleri. gidin başkasına anlatın masallarınızı.