Reyhanlı'da 'Başbakan geliyor' teyakkuzu

Reyhanlı'da 'Başbakan geliyor' teyakkuzu
Reyhanlı'da 'Başbakan geliyor' teyakkuzu
11 Mayıs günü meydana gelen bombalı saldırılarda zarar gören belediye hizmet binası ve çevresinde, bugün temizlik ve onarım yapıldı. Patlamaların şiddetiyle çukurların açıldığı yollarda asfaltlama çalışması gün boyu sürdü.

HATAY – Reyhanlı’da 51 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırıların meydana geldiği Atatürk Caddesi'nde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın yapacağı ziyaret nedeniyle temizlik, boya ve asfaltlama çalışmaları hızlandı.

Reyhanlı Belediye Başkanı AK Partili Hüseyin Şanverdi'nin koordinesinde yürütülen çalışmalarda belediye işçileri, bombalı saldırılarda zarar gören belediye hizmet binası ve çevresinde temizlik ve onarım yaptı. Patlamaların şiddetiyle çukurların açıldığı yollarda asfaltlama çalışması gün boyu sürdü. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri de temizliğin ve asfalt dökülmesinin ardından belediye hizmet binasının önündeki meydana çok sayıda barikat getirip, çevre güvenliği için düzenlemeler yaptı.


BİN 684 KİŞİYE 7.5 MİLYON LİRA ÖDEME
Reyhanlı Belediye Başkanı Hüseyin Şanverdi, 11 Mayıs'taki bombalı saldırıların izlerini silmek için çalışmaların aralıksız devam ettiğini, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da yarın öğle saatlerinde ilçeye gelmesini beklediklerini söyledi. Başkan Şanverdi şöyle dedi:

"Sayın Başbakanımız acılarımızı paylaşmaya geliyor. Öğle saatlerinde belediyemize gelecek, burada hemşerilerimizle buluşacak. Olayda yaralanan vatandaşlarımızı ziyaret edecek, vefat edenlerin yakınlarına taziyede bulunacaklar. Olaydan sonra bu güne kadar bin 684 vatandaşımıza yaklaşık 7,5 milyon lira ödeme yapıldı. Yardımlar devam ediyor. İnşallah tüm ihtiyaçlar en kısa sürede giderilecek ve normal hayata döneceğiz."

DHA


  http://www.radikal.com.tr/1134841113484110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Kafaya bak - edddykedddy

  Bunun adı "yardım" değil, tazminat olmalı. Bu ne sadaka anlayışıdır ki vatandaşın hakkı yardım oluyor?

  gecikmenin sebebi - smhbhdr

  reyhanlıya gitmek için neden 19 gün beklediği belli oldu paşamızın. meğer hazırlıklar eksikmiş.

  NEREYE KADAR TEMIZLIK - Eskistanbul

  Rahmetli Sevim TANUREK'i Tayyib'in oglu ezincede boyle hummali bir temizlik yapilmisti.Reyhanli'daki temizlik bana o olayi hatirlatti.Sahi o kazanin sonucu ne oldu?Umarim Reyhanli'nin sonuda TANUREK kazasi gibi kim vurduya gitmesin...

  Tayyip - remurisat

  O delik deşik binaların üzerine "işte eseriniz !" yazılı bir pankart assalardı daha anlamlı olurdu...

  1 e karşı 51 e verilen değer - AHMETCE

  İngilterede geçen günkü dehşet görüntülerini izledik cani bir adam elinde satırla islamı kullanarak müslümanlığı kullanarak bir ingiliz vatandaşını askerini bakın tekrar söylüyor sadece 1 ingiliz vatandaşını canice öldürüyor ingiltere başbakanı David Cameron fransa ziyaretini yarıda bırakıp ülkesine dönüp demeçlerde bulunup olayı kınıyor ama benim ülkemde Reyhanlıda 51 bu sayıya dikkat 51 vatandaşımız patlama sonucu öldürülüyor ama Başbakan Amerika ziyaretini ertelemiyor aradan 12 gün geçmiş daha yeni gidiyor ziyarete buda geçmişten günümüze Türkiye Cumhuriyeti yöneticilerinin vatandaşına verdiği değeri açıkça gösteriyor bazı şeyler değişiyor gelişiyor ülkemizde ama ingilizin vatandaşına verdiği birinci sınıf değer bizde halen 3 hatta 4 sınıf olabiliyor düşünüyorum da acaba bizde insan çok diyemi bu değer azalıyor 3 çocuk önerisinin bunla bir alakası var mıdır acaba tartışılır sanırım ama şunu bilin değerimiz yok

  bu nedir - osmaniyettin

  bu açık açık sus payıdır. hemen sıcağı sıcağına gidebilseydiniz sayın başbakan! siz bu ülkenin başbakanı, ilk ilgilenmesi gereken bakanı değil misiniz? o yerin dibine soktuğunuz CHP bile anında gidip olay yerinde insanlara kucak açmışken siz arada zamanı soğutup, bütçeden nerden bu insanlara sus payı veririm diye beklediniz, şimdi parayla susturmaya çalışın insanları ama Türk halkı sizin ne Uludere'nizi unuttu, ne de Reyhanlıyı unutacaktır

  ... - r11

  reyhanlının izlerini asfaltla silemezler..bu katliamı ve buna sebep olan başbakanla, dışişleri bakanını insanlık tarihi unutmayacak ve affetmeyecek!