Reyhanlı'da bombalı saldırı son anda engellendi

Reyhanlı'da bombalı saldırı son anda engellendi
Reyhanlı'da bombalı saldırı son anda engellendi
Reyhanlı'da dün gece Suriye plakalı otomobilin altına bırakılan 2 bomba kontrollü olarak patlatıldı. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 2013'te Reyhanlı7da meydana gelen bombalı saldırıda 54 kişi yaşamını yitirmişti.

HATAY - Hatay’ın Reyhanlı İlçesi’nde, Suriye plakalı bir otomobilin altına bırakılan bombalı 2 paket belirlendi. İçindeki parçalar mıknatısla birbirine tutturulan iki bomba, uzmanlar tarafından kontrollü olarak etkisiz hale getirildi.

Reyhanlı’nın Mehmet Akif Ersoy Caddesi'nde, devriye gezen polis ekipleri bu sabah erken saatlerde bir binanın önünde park edilen Suriye plakalı bir otomobilin altında 2 paket gördü.

Bunun üzerine bölgeye çok sayıda daha polis sevk edildi. Olası bir patmaya karşılık çevrede geniş güvenlik önlemi alındı. Hatay İl Emniyet Müdürlüğü Bomba imha uzman ekipleri, robot yardımı ile içindeki parçalar mıknatısla birbirine tutturulan iki bombayı kontrollü olarak patlatarak etkisiz hale getirdi. Çevreye dağılan parçalar toplayan uzmanlar inceleme yapmak için Emniyet Müdürlüğü'ne götürdü.

Polis bombaların kim ya da kimler tarafından bırakıldığını tespit etmek için kapsamlı soruşturma başlattı.

12 Mayıs 2013'te Reyhanlı'da bombalı bir saldırı gerçekleşmiş ve 54 kişi yaşamını yitirmişti.

(FERHAT DERVİŞOĞLU/DHA)