Reyhanlı'da endişeli bekleyiş

Reyhanlı'da endişeli bekleyiş
Reyhanlı'da endişeli bekleyiş
Reyhanlı'da halk bir taraftan bombalı saldırının şokunu yaşarken, diğer taraftan kimliği belirlenemeyen cenazeler için endişeli bir bekleyiş içinde.
Haber: FATİH YAĞMUR / Arşivi

REYHANLI - Dün büyük patlamalarla sarsılan Reyhanlı’da sabah saatlerinden itibaren 20’ye yakın cenaze işlemleri gerçekleştirildi. Kimliği tespit edilemeyen cenaze sahipleri ise hastane önünde endişeli bir şekilde otopsi sonuçlarını bekliyor.

İlçeye giriş, mezarlık ve kamu daireleri çevresinde polis ve jandarma tarafından yoğun güvenlik önlemleri alındı. Patlamanın gerçekleştiği her iki nokta geçişlere kapatıldı. Olay yeri inceleme ekipleri ise incelemelerini sürdürüyor. Fakat ilçede şu anda yoğun bir sağanak yağış var ve bu çalışmaları olumsuz etkiliyor.

İlçe halkı tarafından Suriyeli sığınmacılara yönelik büyük öfke var. Vatandaşlar tepkisini, “Suriyelilere evimizi açtık, kiraya verdik. Ekmek verdik. İki yıldır başımıza gelmeyen kalmadı. Yaptığımız yardımın karşılığını bu şekilde aldık. Suriyelileri istemiyoruz” şeklinde tepki gösteriyor. Güvenlik güçleri ise Suriyelilerin yaşadığı bölgeleri çembere almış durumda. Geçiş yolları çevik kuvvet otobüsleri ile kapatılmış durumda. Yol üzerinde Suriyeli plakalı bir çok araç vatandaşlar tarafından tahrip edilmiş, ters çevrilmiş durumda.