Reyhanlı'da mazot patlaması korkuttu

Reyhanlı'da mazot patlaması korkuttu
Reyhanlı'da mazot patlaması korkuttu
Reyhanlı'da patlama sonrası TOKİ konutlarının bulunduğu bölgede bulunan ve zemin katında yangın çıkan binada mahsur kalan vatandaşlar itfaiye aracından uzatılan merdivenle kurtarıldı.

HATAY   - Öğlen saatlerindeki çifte patlama ile cehenneme dönen ilçe merkezinde halkın hem duyduğu sesler, hem de kimyasal silahlı saldırı olasılığı nedeniyle tedirginliği sürerken, saat 19.00 sıralarında uzakta bir noktadan yükselen dumanlar yeni bir paniğe neden oldu.


Aynı anda ilçe merkezinden itfaiye araçları siren çalarak yola çıkınca, yeni bir bombalı saldırı olduğu söylentisi yayıldı. Ancak patlamanın ilçeye 5 kilometre uzaktaki TOKİ konutları bölgesinde bir apartmanın bodrumundaki mazot tankının sızıntı nedeniyle patladığı, burada 4 kişinin dumandan etkilendiği belirlendi.
anlaşıldı.

Yangına, itfaiye ekipleri ile olay yeri yakınlarında bulunan çevik kuvvet ekipleri, "TOMA" aracından su sıkarak müdahale etti.
Söndürme çalışmaları devam ederken binada mahsur kalan vatandaşlar, itfaiye aracından uzatılan merdivenle kurtarıldı. Dumandan etkilenen bazı kişiler, 112 Acil Servis ekiplerince hastanelere kaldırıldı. 

Yarım saat süren çalışmaların ardından söndürülen yangın, hasara neden oldu.

(Ajanslar)