Reyhanlı'da patlamaların ardından Suriyelilere saldırılar oldu

Reyhanlı'da patlamaların ardından Suriyelilere saldırılar oldu
Reyhanlı'da patlamaların ardından Suriyelilere saldırılar oldu

Hastane önlerinde yaralı yakınlarının bekleyişi sürüyor.

Reyhanlı'da yaşanan patlamaların ardından şehir içinde ve kamplarda Suriyelelilere saldırılar olduğu, polisin havaya ateş açtığı bildirildi.

HATAY - Reyhanlı'da yaşanan ve ilçede savaş görüntüleri yaratan iki patlamanın ardından ilçede tepki Suriyelilere yöneldi. Patlamanın şiddetiyle çevrede büyük panik yaşanırken Atatürk Caddesi'nde toplanan gençlerin yoldan geçen Suriyelilere saldırdığı ve olaylar çıktığı bildiriliyor. Suriyelilerin yaşadığı kamplara yönelik de saldırılar olduğu iddia edilirken polisin şehir Suriyelilere ve Suriye plakalı araçlara saldırıları engellemek için havaya ateş açtığı bildiriliyor. (Ajanslar)


  ETİKETLER:

  Atatürk

  ,

  Suriye

  ,

  HATAY

  ,

  Reyhanlı

  ,

  İddia

  http://www.radikal.com.tr/1133051113305110

  YORUMLAR
  (10 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAĞDUYU - adeniza

  Canının havliyle ülkesinden kaçıp bize sığınanlar ile ÖSO nun silahlı güçlerini birbirine karıştırmadan bu konuya bakmak gerektiğine inanıyorum. Maalesef hükumet bu güçleri destekliyor.Kendi halkımızı da , sığınmacı masum halkı da hedef haline getiriyor. Yapılması gereken ÖSO dan hükumetin derhal desteğini çekmesidir, bu işin acısını sığınmacılardan çıkarmak değil.

  ne mutlu TÜRK'üm diyene - kizil1984

  bu ülkenin her karış toprağı şehit kanıyla sulanarak kazanılmıştır kimseye hibe edilemez bu böyle biline, yüreği olan kanla alır, ayrıca bu mülteciler artık derhal def edilmelidir, maddi yükleri yetmez gibi canımızı da yakmaya başladılar

  *** - mbe

  Bu bombaları kim koymuş ve ya koydurmuş olursa olsun , gerçek sorumlu Suriye deki içsavasa surekli benzin doken hukumettir.

  nemzetkozi - tavsiyeci

  Kurtlerin kendileri Safevi korkusundan Yavuz Sultan Selime tabi olmak icin yalvardilar.Kurtler 1071 oncesindeki Mervani Kurt devleti (Turkiyenin %5 i civarindadir) sinirlarina donup Turkiyeden ayrilsinlar.Kurtler Turk devletine karsilarsa, nimetlerinden de faydalanamazlar.

  büyük sözü - kaşınan adam

  Tayyip bey büyük sözü dinlemediniz.Milletin başına belayı sardınız.ne demişti Atatürk ,Yurtta sulh cihanda sulh..

  Mülteci Hakları - Levent Alper

  Olan yine ülkesinden kaçan suçsuz ve masum Suriyeli kardeşlerimize oluyor. Bunun sorumlusu hükümettir, mülteci olmadığı halde mülteciymiş gibi gelen ve sözde savaştan kaçtığını öne sürerek her seferinde cihat için sınır ötesine giriş çıkış yapan eli silahlı militan teröristleri önlemezseniz ve kayırırsanız, doğru olmasa bile insanlar kör bir şekilde terörist olup olmadığını bilmediği masum insanları da hedef alacaktır. Eğer bir hükümet bu ön görüye sahip değilse bu ülkeyi yönetmeye de hakkı yoktur.

  pardon - kaplankaplan

  kim bunlar. ne halt ediyorlar burada. gitsinler ülkelerine demokrasiyi kursunlar.