Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale

Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale
Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale
Reyhanlı'da bombalı saldırıları protesto eden ve hükümete istifa çağrısı yapan bin 500 kişiye polis gaz bombalarıyla müdahale etti.

REYHANLI - Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 51 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları protesto etmek için ilçe girişinde toplanan bin 500 kişilik grubu polis barikatlar kurarak engellemek istedi. Barikatları aşan göstericilerle polis arasında çatışma çıktı. Polis yoğun olarak gaz bombası kulandı.
Halkevleri'nin öncülüğünde ilçe girişinde saat 12.00'de toplanan grup, gösteriye izin verilmeyince, polis barikatını aşarak, ara sokaklardan ilçe merkezine yürüdü. Atatürk Caddesi'nde yeniden toplanan grubu durdurmak için kurulan polisin ikinci barikat da göstericiler tarafından aşıldı.
Bunun üzerine başlayan müdahalede aralarında CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl'ün de bulunduğu gruptakiler gazdan etkilendi. Polis Atatürk Caddesi'nde yeniden toplanan ve ' Hükümet istifa' sloganı atan göstericilere tekrar müdahalede bulundu. 
Müdahalede, 1’i polis 4 kişi gazdan etkilenerek, Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Polis, araçlardan yaptığı anonslarla, "Sayın Reyhanlılar evinize ve işyerize dönünüz" çağrısı yaptı. (Ferhat DERVİŞOĞLU-Ramazan ÇELİK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/1133997113399720

  YORUMLAR
  (20 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dayak varken daha mı iyiydi? - ayhan fahri

  Medya haberleri ne güzel veriyor: Zavallı halk, zavallı CHP milletvekili, sırf 'Hükümet istifa' diye bağırdıkları için polis gaz bombalı müdahalede bulunmuş. Sanki izinsiz gösteri yapılmamış, polisin birinci ve ikinci barikatları aşılarak devletin vatandaşını korumak için görevlendirdiği polislere hücum edilmemiş, harbe gidiyorlarmış gibi çatışmaya girişilmemiş. Tabii eylemcileri ve onları organize edenleri masum hak arayıcılar olarak gösterir, polisi de vicdansız, suçsuzu suçlu gösteren, yokyere gaz kullanan veya dayak atan insanlar topluluğu olarak sunarsan, eylemcilerin kanunları, yönetmelikleri çiğneme olumsuzluğunu bireyin hakkı olarak gösterirsen, böyle anlamsız, mantıksız haberler bol bol medyada pazarlanır.

  Devlet ve meşruiyet sorunsalı - Pe@ce

  Türk Devleti'nin, bayrağının ve güvenlik güçlerinin meşruiyeti ülkenin Kuzey Kürdistan bölgesinde zaten oldukça sıkıntılı olagelmişti, şimdi ise artık durum farklılaşıyor; artık elinde bizzatihi Türk bayrağı ile gösteri yapanların da karşısında ezici Devlet gücü yer alıyor. Öğrenciye, 1 Mayıs işçisine, savaş karşıtlarına vs. gaz bombası üzerine gaz bombası atmak faşist AKP rejiminin toplumsal anlamda sonunu hazırlayacaktır.

  Icerik Kit - iekanat

  Haberin icerigi pek birsey belli etmiyor ama okuyan herkes almis yurumus. Ic savasa girmedigimiz mi kalmamis, diktatorlerin eline mi dusmemisiz, baris surecini mi baltamamisiz. Hadi bir spekulasyon da ben yapayim. Reyhanli'da Suriyeli siginmacilarin linc edilmesini polis guclukle onledi. Ne o begenemediniz mi? Niye digerlerinden daha dayanaksiz atmamistim halbu ki?

  Terör gibi - osmano

  Yani bu insanlara acıları tazeyken bunu da yaptınız ya, yatacak yeriniz yok sizin.

  İhbarlı bombalara etkisiz hale getiremiyorlar, ama - Zeynep Ekşioğlu

  bir gösteri yapan insanları etkisiz hale getiriyorlar..Pes...Lütfen her alandaki yöneticiler, memurlar vs.. sağduyulu olsunlar ve ülkeyi artık germesinler.

  madem oyle - Ilkay

  Polis AKP/ hukumet ozel guvenlik gucu/ bodyguard gibi hizmet verecekse maaslarını AKP kendisine ayrılan butceden odese daha mantıklı olmaz mı?

  akp fasizmi - meftun1917

  akp fasizmi hiz kesmeden devam ediyor diktatör erdogan ve onun sivil cuntalari halka kan kusturuyor bilmiyorlarki tükürsek bogulurlar sonunuz geldi son cirpinislariniz bunlar...