Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale

Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale
Reyhanlı'da protestoya gaz bombalı müdahale
Reyhanlı'da bombalı saldırıları protesto eden ve hükümete istifa çağrısı yapan bin 500 kişiye polis gaz bombalarıyla müdahale etti.

REYHANLI - Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 51 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıları protesto etmek için ilçe girişinde toplanan bin 500 kişilik grubu polis barikatlar kurarak engellemek istedi. Barikatları aşan göstericilerle polis arasında çatışma çıktı. Polis yoğun olarak gaz bombası kulandı.
Halkevleri'nin öncülüğünde ilçe girişinde saat 12.00'de toplanan grup, gösteriye izin verilmeyince, polis barikatını aşarak, ara sokaklardan ilçe merkezine yürüdü. Atatürk Caddesi'nde yeniden toplanan grubu durdurmak için kurulan polisin ikinci barikat da göstericiler tarafından aşıldı.
Bunun üzerine başlayan müdahalede aralarında CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl'ün de bulunduğu gruptakiler gazdan etkilendi. Polis Atatürk Caddesi'nde yeniden toplanan ve ' Hükümet istifa' sloganı atan göstericilere tekrar müdahalede bulundu. 
Müdahalede, 1’i polis 4 kişi gazdan etkilenerek, Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Polis, araçlardan yaptığı anonslarla, "Sayın Reyhanlılar evinize ve işyerize dönünüz" çağrısı yaptı. (Ferhat DERVİŞOĞLU-Ramazan ÇELİK/DHA)