Reyhanlı'da yanmış Türk bayrağıyla 'terör ve hükümete' protesto

Reyhanlı'da yanmış Türk bayrağıyla 'terör ve hükümete' protesto
Reyhanlı'da yanmış Türk bayrağıyla 'terör ve hükümete' protesto
Hatay'ın Reyhanlı İlçesi'nde 46 kişinin ölümüne neden olan bombalı saldırılardan zarar gören esnaf, bir bölümü yanmış Türk bayrağı ile yürüyüş yapıp, "terörü ve hükümeti" protesto etti.

REYHANLI - Reyhanlı'da sabah saatlerinden itibaren de patlamaların yaşandığı cadde, yaya ve taşıt trafiğine açılırken esnaf, zarar gören işyerlerine gelip, kendi imkanlarıyla temizlik yapmaya başladı. İşyerlerinin harap halini gören esnaf, bir yandan patlamayı yapanlara, diğer yandan da hükümete tepki gösterdi. İkinci patlamanın meydana geldiği PTT binası yakınında bir esnaf işyerindeki enkaz arasında bir bölümü yanmış Türk bayrağını çıkarıp, meslektaşlarına ve gazetecilere gösterdi. Çevredeki diğer işyeri sahipleri de öfkeli esnafın çevresinde bir araya geldi. Saldırganları lanetleyip, hükümet aleyhine sloganlar atan yaklaşık 150 esnaf, ikinci patlamanın meydana geldiği yerden 600 metre kadar yürüyüp, ilk patlamanın meydana geldiği Belediye binası önüne geldi. Esnafın protesto yürüyüşünü güvenlik güçleri uzaktan takip etti. Belediye binası önünde de tepkilerini sürdüren işyeri sahipleri, şiddetli yağmur yağmaya başlayınca bir süre sonra dağılıp, dükkanlarına döndü.
Hasar gören binalarda temizlik çalışması gün boyu sürdü. Çevre illerden camcı esnafı Reyhanlı'ya gelerek, kırılan camların yerine yenilerini taktı. (Murat KİBRİTOĞLU-Ümit KOZAN-Ferhat DERVİŞOĞLU-Çağlar ÖZTÜRK/DHA)


  http://www.radikal.com.tr/113324511332456

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  reyhanlı da yanmış bayrak - ıskra

  İki yıldan buyana farklı çevreler ve kişiler gelebilecek tehlikeler konusunda hükümeti uyardı. Ama nafile Başbakan "Kardeşi Esad" ı, "düşman Esed" ilan etmişti bir kere, ABD ve Batılı Emperyalistler istiyor diye. Cilvegözü'nde ki patlama, geçen hafta sınırda mültecilerin yaptığı saldırı sırasında bir polisin öldürülmesi olaylarında gördük ki büyük kötülüklerde yakın. Silahlı çeteleri ülkemizde, paşalar gibi ağırla, yetmedi silah ver Suriye'ye gidip ÖSO ile kanlı katliamlar yapsınlar sonra Türkiye'ye gelip dinlensinler, beslensinler, yaraları tedavi edilsin.Suriye halkıyla Türkiye halkının ne alıp veremediği varda birbirine düşman etmeye çalışıyorsun ey Başbakan. Amerika ziyareti öncesi raporuna bunu da ilave edersin, Obama'ya "Esad ne eli kanlı zalim" diye kullanırsın artık. Gözyaşlarınız hep hazırdır, Suriye halkına ağlarsınız, biraz da kendi halkınıza ağlasanız ama samimi olarak. Roboski'de , maden ocaklarında, iş kazalarında , cezaevlerinde , atılan gaz bombalarıyla , Rehhanlı'da ölenler de sizin vatandaşlarınız.İnsaf; bari Reyhanlı kayıplarımızı siyasi çıkarlarınız için kullanmayın Sayın Başbakan.Suriye politikanız ülkeyi batağa sokmak üzere, birazda halkınızı dinleyin lütfen.

  Ortadoğu bataklığına girme - kaşınan adam

  Tayyip bey , Suriyede Arap baharı olarak adlandırılan hareketler başladığında ABD nin aldığı tavırla eşzamanlı olarak ,Olayların Libyadaki gibi gelişeceğini de varyasarak ,düne karşı canciğer olduğu Esad rejimine karşı ani bir politika değişikliği yaparak muhalifler yanında yer aldı.Şark kurnazlığı yapan Tayyibin hesabı Libyadaki Kaddafi rejimi gibi Esad rejimide kısa zamanda yıkılacak sandı.Memleketimizin sağduyulu politikacıları kendisini defalarca uyardı;Türkiyeyi bataklığa sokma Esad rejiminin arkasında Rusya,İran var dediler ama Tayyip bey onları korkaklıkla suçladı.Bir sürü ipsiz sapsıza kuçak açtı.Ülkenin milyarlarca lirasını onlara yedirdi.Gaziantep ,Hatay yöresinde ipsiz sapsızlar yüzünden huzur kalmadığı gibi kaçak çalışan bu kişiler yüzünden vatandaşımız işsiz kaldı.Ama Tayyip bey din kardeşiyiz dedi,sanki karşı taraf başka dindenmiş gibi.ABD bile bu işe bulaşmak istemezken Tayyip bey hangi akla hizmet Esad rejimini halletmeye soyunuyor.ABD Iraktan paçayı zor kurtardı.Sen tutmuşsun bataklığa girmeğe can atıyorsun.İnşallah Reyhanlı olayı son olur.Tayyip bey İşin başından Atatürkün 90 yıl önce söylediği sözü dinleseydi buğün Rayhanlıda 49 vatandaşımız hayatını yitirmezdi.O sözü birkez daha ona ve onun gibi düşünenlere hatırlatalımki belki bir yararı olur;YURTTA SULH CİHANDA SULH.

  BU OLAY - pispor

  geliyorum diyordu.besle kargayı oysun gözünü diye bir laf var. sen muhallifleri desteklersen,silah verir eğitirsen adama araçlar ile sınırı açarsan bunun olmaması mümkünmü.Neden muhallifler yapmasın.türkiyeyi süriye batağına çekmek için.yada muhallifleri destekleyen türkiye,ye şam yönetimi neden bunu yapmasın ki.sayın başbakan konuşuyor sabah demeçleri medyada .çocukları düşünüyormuş,çocuklar ölüyormuş.sayın başbakan Helepçede binlerce çocuk zehirlendi sesin çıkmadı,roboskide bizzat hükümetinin eli ile 34 çocuk katledildi.nerde sanıkları suçluları.Van depreminde onlarca kişi çadırsızlıktan soğuktan,yada yanarak öldü.ama süriyelilere en güzel kamp ve en iyi şekilde ağırlanmaktalar.sayın başbakan sizin bekletinizin süriyeden ne olduğunu bilmem ama bu gidiş ile daha çok bombalar patlar.

  Terör ve hükümet - heval siyamed

  Güya esnaf şpontan toplanmış ve terörle hükümeti protesto etmiş! Terör ün nerden geldiği belli. Bence esnafı sokağa döken güçlerdir bu insanlık dışı terörü yapanlar. Hiç desteklemediğim halde hükümetin kendi ipini çekecek kadar böylesi aptalca şeyler yapacagına ihtimal vermiyorum. Bu ancak çözüm süreci ve hükümete kasşı olanların işine gelir. Şu an ve gelecekte Türkiyenin başına asıl bela da bunlardan gelecek gibi. Kim olduklarını yazmaya gerek yok sanıyorum. Bilen zaten biliyor o açıkta olan ( güya) karanlık güçleri.

  işgal - MMSARI

  olamsı gerekenler şu anda olmaya başladı türkiyenin suriye'ye karşı düşmanlığı doruk noktasına çıkması gerekiyordu.O da bu saldırıyla gerçekleşti herşey ama herşey planlanına göre gidiyor ABD türkiyeyi kullanarak suriye işgaline hazırlanıyor açık ve net..

  ortadoğu halklarının kaderi - sabahattinali

  orta doğu halkları diktatörlerinden çok çekti. halepçe katliamı bunlardan sadece biri. Ancak tarihin tekerleği geriye dönmüyor. ne kadar durdurmaya calışsalarda çırpınsalarda zaman durmuyor. diktatörlükler devri artık geride kalıyor...