Reyhanlı'ya 'Cumhurbaşkanı makyajı'

Reyhanlı'ya 'Cumhurbaşkanı makyajı'
Reyhanlı'ya 'Cumhurbaşkanı makyajı'
Reyhanlı'da vatandaşlar, Cumhurbaşkanı'nın ziyareti öncesinde hasarlı binalara yapılan 'makyaja' itiraz etti.

Reyhanlı'daki patlamaların ardından yarın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün ilçeye gelecek olması ilçeyi hareketlendirdi. Patlamalarda hasar gören binaların duvarları örülmeye başlanınca vatandaşlar tepki gösterdi.

'Cumhurbaşkanı geliyor' haberlerinin ardından ilçede hummalı bir çalışma başlatıldığını ileri süren vatandaşlar, "Binalara Cumhurbaşkanı makyajı yapıyorlar. Bıraksınlar, Sayın Cumhurbaşkanımız ilçenin hale geldiğini görsün. Her şeyi güzel göstermek, ilçenin sorunlarını çözmez. İlçede sorunlar çözülecekse, önce sorunlar yerinde görülmeli" dedi.

Vatandaşların tepkisine rağmen, hasar gören binalarda hasar tespit çalışmaları tamamlanmadan, binaların onarımı başladı.

DHA - Ümit KOZAN


  ETİKETLER:

  Abdullah Gül

  ,

  Reyhanlı

  http://www.radikal.com.tr/113361211336127

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Buna da şükür. - SDD

  AKPliler kendileri zenginliğe o kadar alıştılar ki, fakirlik, yıkım, felaket görmeyi içleri kaldırmaz hale geldiler. Başbakan felaket bölgesi yerine özel uçağına atlayıp 5 yıldızlı oteline uçtu, günlerini beyaz bir sarayda geçirmek için. Cumhurbaşkanı köşkünden çıkmaya tenezzül etmiş en azından.

  ... - r11

  Bu ülkeyi yöneten zihniyetin genel tavrı bu,şaşılacak birşey yok..olayları örtbas etmek,süslemek,-mış gibi yapmak,yalan söylemek...bu binalara yapılan makyaja bakıp..'o kadarda büyük bi patlama değilmiş' diyebilecek kadar karacahil insanlara hitap eden bir parti olduğu ve bu insanlardan bolca bulunduğu için bu kadar oy alıyor bunlar!Oldu olacak ağaoğlunu çağırsaydınız bi gökdelen dikseydi şöyle en çirkinlerinden...

  cesaret.. - kaşınan adam

  Tayyip bey gitmeğe cesaret edemedi,Hiç olmazsa siyasi sorumluluğu olmayan Cumhurbaşkanı gitsin halkı biraz rahatlatsın dediler.

  demek makyaj he - blackfloyd

  orada ölen 100 masum vatandaşa da mı makyaj yapacaksınız?

  MAKYAJLI DEMOKRASİ - Zorlagöç

  Hiç şaşırmadım, demokrasisi makyajlı bir hükumetten başka ne beklenebilir ki?

  İŞTE SÜRİYE POLİTİKASININ KİRLİ YÜZÜNÜ - pispor

  makyajla kapatmaya çalışmaktalar.haydi bunu başardınız ya orada yakınlarını kaybeden insanlarımızın yüzüne nasıl bakacaksınız.Ya orada misfair ettiğiniz gariban mülteci süriyeli vatandaşların,ki bu insanların çoğu tekrar o ateşin ortasına dönmek zorunda kaldılar.Reyhanlı halkı Hatay halkı bu olayın günler öncesi geleceğini size hep söyledi anlatmaya çalıştı,medya basın hep ikaz etti ama siz geri adım atmadınız.Şimdi ise bu halkın size inanmasını beklemek niyetinde iseniz bu artık çok zor.

  önce - arkantos332

  önce kadınlar ve cumhurbaşkanı