'Reyting nasıl artırılır' dersi...

Ereğli Belediye Başkanı MHP'li Aydın Selay, partisine yakınlığıyla bilinen Işık TV'de icraatlarını anlatığı...
Haber: FEVZİ KIZILKOYUN / Arşivi

KONYA - Ereğli Belediye Başkanı MHP'li Aydın Selay, partisine yakınlığıyla bilinen Işık TV'de icraatlarını anlatığı programın izlenmesi için dört ulusal TV kanalının yayınını kesti. CNN Türk, NTV, BRT ve Show TV'nin yayınlarını kesen Selay, bu kanalların
frekanslarından, konuk olduğu Işık TV'nin izlenmesini sağladı.
Konya'nın Ereğli ilçesinde icraatlarından çok, partizanlık yapmakla suçlanan Başkan Aydın Selay, geçen cumartesi günü saat 22.00'de Işık TV'de yayımlanan 'Haber Haber Türkiye' programına konuk oldu. Selay, programın izlenmesi için sansür yoluna gitti. Başkan Aydın Selay'ın talimatıyla CNN Türk, NTV, BRT ve Show TV'nin yayınları aktarıcıdan kesildi. Hacımemiş Köyü'ndeki dört ulusal kanalın aktarıcısı devre dışı bırakılırken, UHF 39'uncu kanaldaki CNN Türk, UHF 45'inci kanaldaki NTV, UHF 49'uncu kanaldaki BRT ve UHF 56'ncı bandındaki Show TV yayınlarının yerine Işık TV yayını verildi.
Vatandaşlar sansüre büyük tepki göstererek, Selay'ın zorla kendisini izlettirmeye çalıştığını söyledi. Selay ise "Yaptığımız çoğu icraat kamuoyu tarafından bilinmiyor. Bunların vatandaşımız tarafından bilinmesi amacıyla böyle bir yola başvurduk, sansür yok" diye konuştu.