Reza Zarrab'ın avukatından açıklama!

Reza Zarrab'ın avukatından açıklama!
Reza Zarrab'ın avukatından açıklama!
Zarrab'ın Türkiye'deki avukatı tüm suçlamaların 'savunulabilir' olduğunu söyledi.

RADİKAL - ABD’de tutuklanan iş adamı Reza Zarrab 'ın ( Rıza Sarraf ) Türkiye’deki avukatı Şeyda Yıldırım Hürriyet’ten Dinçer Gökçe'ye konuştu. Av. Yıldırım, müvekkili Zarrab’ın cumartesi günü tatil amaçlı eşi ve çocukları ile Miami’ye gittiğini söyledi. Av. Yıldırım, iddianamede yer alan suçlamaların ticari konular olduğunu, hepsinin savunmasının yapılabileceğini söyledi.

Av. Şeyda Yıldırım, “ABD’ye cumartesi günü gitti. Eşi ve kızı ile tatile gitmişlerdi. Kızlarını Disneyland'a götürmüşlerdi. Orada bir avukat grubumuz var. Rıza beyin yanındalar. Ben de birkaç gün içinde gideceğim. Ben, onlara bilgi sağlayıcı olarak gideceğim. Burada, anı anına trafiği takip ettim. Böyle bir karar beklemiyorduk. Kendisi de (Zarrab) böyle bir şey beklemiyordu. Eşi ve kızı halen orada Miami’deler; süreci takip ediyorlar” dedi.

AMBARGO İLE İLGİLİ KONULAR

Av. Yıldırım, iddianemede yer alan suçlamalara ilişkin ise “Onların hepsi ticari konular. Hepsi izah edilebilir konular. ABD’nin koyduğu ambargo ile ilgili. Kendi koydukları ve kendi kaldırdıkları ambargoyu sorguluyor” şeklinde konuştu.

SORUŞTURMA DAHA ÖNCE YAPILMIŞ


Av. Yıldırım, iddianemenin kısa sürede hazırlanmış olmasına ilişkin ise “Orada soruşturma varmış zaten. Bizim haberimiz yoktu. Rıza Bey’in de haberi yoktu” şeklinde konuştu. (Hürriyet)


Reza Zarrab eşi Ebru Gündeş'in yanında gözaltına alındı

Rıza Sarraf ABD'de tutuklandı

Ebru Gündeş ile Reza Zarrab'ın 10 milyon TL'lik orman evi