Rezidans cinayetinde sürpriz sevgili ifade verdi

Rezidans cinayetiyle ilgili gözaltına alınan zanlılardan Onur Özbizerdik'in sevgilisi olduğu öne sürülen Dr. Aslı Berker polise ifade verdi. "Birkaç gün önce Onur'la tartıştık. Beni dövdü, dişim kırıldı" diyen Berker, bu durumu öldürülen müteahhit Fatih Edremit'e anlattığını ancak şikayetçi olmadığını söyledi. Berker, "Git Onur'a birşey yap demedim, ben de olanları sonradan öğrendim" dediDün ve önceki gün verdikleri sözlü ifadelerinde birbirlerini suçlayan zanlılardan Onur Özbizerdik ve Bülent Zara, dün verdikleri yazılı ifadede ağız değiştirdi. Özbizerdik ve Zara, "Müteahhit Fatih Edremit'i Hasan Heybetli öldürdü" dedi. Cinayeti çıkaran tartışmaya Özbizerdik'ten yediği dayakla neden olduğu öne sürülen doktor Aslı Berker ise "Onur beni dövdü. Dişimi kırdı. Bu durumu Fatih Bey'e anlattım ama şikayetçi olmadım" diye konuştu.

Fulya'daki Polat Tower'ın 21. katındaki dairesinde müteahhit Mehmet Fatih Edremit'in öldürülmesiyle ilgili olarak gözaltına alınan katil zanlıları Dündar Kılıç'ın torunu Onur Özbizerdik, Özbizerdik'in adamı Bülent Zara ve kabadayı Hasan Heybetli'nin emniyetteki işlemleri dün tamamlandı. 3 gündür emniyette sorgulanan ve önceki gün verdikleri sözlü ifadede suçu birbirlerine atan zanlılardan Özbizerdik ve Zara'nın, dün verdikleri yazılı ifadede Hasan Heybetli'yi suçladıkları ortaya çıktı.
Özbizerdik, "Ağabeyim ile ilgili aramızda tartışma yaşandı. Ancak bizim tartışmamız Heybetli'yi rahatsız etti ve tartışmaya sinirlenip aramıza girdi. Silahla peşpeşe ateş etti. Ağabeyi vurdukdan sonra silahı, benim adamıma zorla tutuşturmaya çalıştı" dedi. Cinayeti işlemediğini iddia eden Zara da cinayeti Heybetli'nin işlediğini ileri sürdü.


"Ben kimseyi vurmadım"

Cinayeti işlemediğini öne süren Heybetli ise, "Masada kız tartışması yaşandı. Fatih, Onur'a 'Kız arkadaşını niye dövüyorsun? Erkek adam kız döver mi?' dedi. Bunun üzerine Onur'la aralarında tartışma çıktı. Ben araya girdim. Araları düzelmeyince odadan çıkmak istedim. Giderken arkadan silahlar patladı. Ben kimseyi vurmadım. Olay yerinden hemen kaçtılar" dedi.
Yetkililer, Edremit ve katil zanlısı 3 kişinin çok iyi arkadaş olduklarını, 4 arkadaşın haftanın 3 günü bir araya gelip eğlendiklerini söyledi. Yetkililerden alınan bilgiye göre, olay günü de toplanan 4 kişi arasında Özbizerdik'in arkadaşı doktor Aslı Berker'in dövülmesi konuşulunca ortam gerildi.


"'Git Onur'a birşey yap' demedim"

Polis, dün kavganın çıkmasına neden olduğu iddia edilen Aslı Berker'in ifadesine de başvurdu. Dün erken saatlerde Asayiş Şube Müdürlüğü'ne gelen doktor Berker'in, Özbizerdik'le arkadaş olduğunu söylediği ve "Birkaç gün önce Onur'la tartıştık. Kabalık yapıp beni dövdü. Dişim kırıldı. Dayak yedim ama Onur'dan herhangi bir yere başvurup şikayetçi olmadım. Ancak bu durumu Fatih Bey'e anlattım ancak şikayet etmedim. 'Git Onur'a birşey yap' diye kesinlikle birşey söylemedim. Ben de olanları sonradan öğrendim" dediği öğrenildi.


Barut izi bulunamadı parmak izine bakılacak


Olayla ilgili sürdürülen soruşturmada cinayeti üstlenmeyen 3 kişi, dün Şişli Adliyesi'ne gönderildi. Ellerinde barut izine rastlanmayan şüphelilerin parmak izleriyle cinayette
kullanılan Smith Wesson marka tabanca ile kurşun ve kovanların üzerindeki izler karşılaştırılacak.

 

HEYBETLİ: GERÇEKLER AÇIĞA ÇIKACAK

Zanlılar çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi. Geniş güvenlik önlemleri altında Şişli Adliyesi’nden çıkarılan Onur Özbizerdik, Hasan Heybetli ve Bülent Zara’ya, dışarıda bekleyen yakınları sevgi gösterisinde bulundu.
Zanlıların Metris Cezaevi’ne konulmak üzere cezaevi aracına götürüldükleri sırada Hasan Heybetli, gazetecilere, "Cinayeti kimin işlediği bellidir. Burası Ortodoks mahkemesi değil, Türkiye’dir. Gerçekler er geç anlaşılacaktır" dedi.
Heybetli’nin avukatı Tuncay Sancakoğlu da gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkilinin bir komployla karşı karşıya olduğunu savunarak, Heybetli’nin, delillerin tam olarak toplanmadığı gerekçesiyle tutuklandığını söyledi.
Sancakoğlu, Hasan Heybetli ile öldürülen Fatih Edremit’in çok iyi dost olduklarını belirterek, olay günü Edremit ile Onur Özbizerdik’in müvekkili Heybetli’yi arayarak ısrarla yemeğe davet ettiklerini kaydetti.
Müvekkilinin de bu ısrarlar üzerine, dost yemeği olduğunu düşünerek Edremit ve Özbizerdik’in yanına gittiğini ifade eden Sancakoğlu, "Hasan Heybetli, burada Onur Özbizerdik ile Fatih Edremit arasında yaşanan elektriklenmeyi görünce odayı terk ederek ayrılmıştır. Olayla hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Kısa sürede tahliye olacaktır" şeklinde konuştu.