Rezidans cinayetinde üç zanlı suçu birbirine atıyor

Rezidans cinayetinde üç zanlı suçu birbirine atıyor
Rezidans cinayetinde üç zanlı suçu birbirine atıyor
Hasan Heybetli: Delikanlının kaşığına tükürülmez

 

İSTANBUL - Fulya’daki Polat Rezidans Tovers’da, öldürülen 52 yaşındaki müteahhit Fatih Edremit cinayeti ile ilgili polis soruşturma tamamlandı. Şüpheliler yoğun güvenlik önlemleri arasında adliyeye sevkedildi.
Hasan Heybetli adliyeye girişi sırasında "Delikanlının kaşığına tükürülmez. Herşey ortaya çıkacak" diye konuştu.
Olayla ilgili sorgulanan Hasan Heybetli, Onur Özbizerdik ve Bülen Zara’nın cinayeti kimin işlediği konusunda verdikleri ifadelerinde suçu birbirlerine attıkları öğrenildi. İki gündür sorgulanan zanlıların ifadelerinde çelişkiler yaşandığı öğrenildi. Hasan Heybetli'nin, "Tartışma olduğunda ben arkamı dönüp çıktım" diyerek cinayetle alakalı bilgisi olmadığını söylediği ileri sürüldü. Diğer zanlılar Onur Özbizerdik ile Bülent Zara'nın ise cinayeti Heybetli'nin işlediğini iddia ettikleri belirtildi. Ellerinde barut izine rastlanmayan zanlıların, alınan parmak izleriyle cinayette kullanılan tabanca ve kurşun kovanların üzerindeki izler, Kriminal Polis Laboratuarında yapılan inceleme ile karşılaştırılarak cinayetin aydınlatılabileceği bildirildi..
Onur Özbizerdik'in birlikte yaşadığı ileri sürülen Doktor A. B’in de ifadesine başvuruldu. Aslı Berker’in, Onur ile kavga ettiklerini, Onur'un vurduğu yumruk yüzünden dişinin kırıldığını, bu durumu da önceden tanıdığı Edremit'e anlattığını söylediği öğrenildi.  Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemleri tamamlanan 3 zanlı Şişli Adliyesi’ne sevk edildi. (dha)