Rezidans cinayetinde üçü de tutuklandı

Rezidans cinayetinde üçü de tutuklandı
Rezidans cinayetinde üçü de tutuklandı

Ünlü mafya babası Dündar Kılınç?ın torunu Onur Özbizerdik (önde) ve Heybetli adliyeye çıkarıldı. FOTOĞRAF: ELVAN EZBER

İSTANBUL - Fulya’daki rezidansında öldürülen işadamı Fatih Edremit cinayetinde tetiği kimin çektiği halen anlaşılamadı. Hasan Heybetli, silahın, arkasını döndüğü esnada ateşlendiğini söylüyor. Onur Özbizerdik ve Bülent Zara, Heybetli’yi suçladı. Üç zanlı da dün mahkemede tutuklandı. 
Polat Rezidans Towers’ın 22. katındaki rezidansında öldürülen 52 yaşındaki müteahhit Edremit cinayeti ile ilgili gözaltına alınan şüpheliler dün Şişli Adliyesi’ne sevk edildi. Heybetl, “Delikanlının kaşığına tükürülmez. Cinayeti kimin işlediği bellidir. Burası Ortodoks mahkemesi değil, Türkiye’dir. Gerçekler er geç anlaşılacaktır” diyerek, Özbizerdik’i suçladı.
 Heybetli ifadesinde de, “Tartışma olduğunda ben arkamı dönüp çıktım” diyerek bilgisi olmadığını söyledi. Özbizerdik ile Zara ise cinayeti Heybetli’nin işlediğini iddia etti. Ellerinde barut izine rastlanmayan zanlıların, alınan parmak izleriyle cinayette kullanılan tabanca ve kurşun kovanların üzerindeki izler karşılaştırılacak. Özbizerdik’in sevgilisi Doktor A.B.’nin ifadesine de başvuruldu. A.B.’nin Özbizerdik’in yumrakla dişini kırdığını ve bu durumu önceden tanıdığı Edremit’e anlattığını söylediği öğrenildi. Özbizerdik, Heybetli ve Zara tutuklandı. (Radikal)