Rezidans cinayetine üç müebbet istendi

İşadamı Fatih M. Edremit'in Fulya'da bir rezidansta öldürülmesiyle ilgili olarak Hasan Heybetli, Dündar Kılıç'ın torunu Onur Bizerdik ile koruması müebbet hapis istemiyle hâkim karşısına çıkacak

İSTANBUL - ‘Baba’ların karıştığı cinayet davasında üç müebbet istendi. İşadamı Fatih Mehmet Edremit’in Fulya’da bir rezidansın 22. katında öldürülmesiyle ilgili olarak tutuklanan Hasan Heybetli, Dündar Kılıç’ın torunu İsmail Onur Ozbizerdik ve koruması Bülent Zara kasten adam öldürme suçundan müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacak. 
İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’nca hazırlanan iddianameye göre 22 Haziran günü   önce Özbizerdik ve Zara, ardından Özbizerdik’in yemek daveti üzerine Heybetli rezidansa geldi. Grup, Edremit’in dairesinde sohbet edip yemek yedi. Edremit; Zara’yı ve odada bulunan yeğenini yandaki yazıhaneye gönderdikten sonra kokain içmeye başladı. Bu sırada Fatih Edremit, Özbizerdik’e kız arkadaşı doktor A.B.’yi neden tokatladığını sordu. Bu olaya engel olmayan Zara’yı cezalandırmayı düşündüğünü bu nedenle kendisini yan odaya gönderdiğini söyledi. Özbizerdik’se konuyu kapatmasını birkaç kez rica etti, ayrıca Zara’nın yanında çalıştığını ve gerekiyorsa kendisinin cezalandıracağını söyledi. Tartışma uzayınca Edremit sinirlenerek elindeki bardağı masaya vurup kırdı. Bardağın kırılma sesini duyarak gelen Zara’nın da içeri girmesinin ardından üç şüpheli arasında kalan Edremit tabancayla vuruldu.
Şüphelilerden Zara ifadesinde, bardağın kırılması üzerine sinirlenen Heybetli’nin tabancasıyla dört-beş el ateş ettiğini söyledi. Özbizerdik de maktulü Heybetli’nin vurduğunu, ardından da silahı önce Zara’ya, sonra da kendisine vermek istediğini, ancak kabul etmediklerini anlattı. Heybetli ise Özbizerdik’in tokatlama meselesi yüzünden tartıştığı Edremit’e silah çekmesi üzerine odadan çıktığını, asansöre bindiği sırada birkaç el silah sesi geldiğini iddia etti.
Şüphelilerin suçu birbirilerinin üzerine attıkları ifade edilen iddianamede, tartışma sonucu birisinin ateş etmesi sonucu öldürme olayının geliştiği, ardından  yaralıyı bırakıp gittikleri anlatıldı. İddianamede, şüphelilerin kullandıkları içki ve kokainin kendilerinde yarattığı anormal hallerin etkisiyle bu suçu işledikleri kanaatine varıldığı belirtilerek TCK 81. maddesi gereğince kasten adam öldürmek suçundan müebbet hapisle cezalandırılmaları istendi. Sanıkların ruhsatsız silah taşımak suçundan üçer yıla kadar hapisle cezalandırılmaları talep edildi. (Radikal)