Rezidans inşaatında eylem ve kavga

Rezidans inşaatında eylem ve kavga
Rezidans inşaatında eylem ve kavga
Mecidiyeköy'de devam eden rezidans inşaatında çalışan bir işçi, 3 aydır maaşını alamadığı gerekçesiyle kule vince çıktı. Eylem yapan işçi uzun uğraşlar sonucu aşağı inerken, kendilerini engellemek isteyen özel güvenlikçilere ise tepkileri sert oldu.

RADİKAL - Mecidiyeköy’de bir rezidans inşaatında çalışan işçi 3 aydır maaşını alamadığı gerekçesiyle kule vince çıktı. Vinçten inmemekte direnen işçi, yaklaşık 1 saatlik ikna çalışmasının ardından aşağıya inmeyi kabul etti. Bu sırada özel güvenlik görevlileri ile taşeron şirketten 3 aydır maaş alamadıklarını söyleyen işçiler arasında tekme-tokatlı kavga çıktı.

Mecidiyeköy’de eski Likör Fabrikası’nın yerine yapılan rezidans inşaatında taşeron şirkette çalışan bir işçi saat 10.30’da inşaatın kule vincine çıktı. Vinçten inmemekte direnen işçi için olay yerine itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi. Yaklaşık bir saat süren ikna çalışmalarının ardından işçi, aşağıya inmeyi kabul etti. Kimliği açıklanmayan işçi, polis merkezine götürüldü.

İŞÇİLERLE GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ARASINDA KAVGA ÇIKTI

İnşaatta taşeron şirkete bağlı çalışan işçiler ile inşaatın güvenlik görevlileri arasında kavga çıktı. Yaşanan kavgada bazı güvenlik görevlileri işçiler tarafından darp edildi. Araya giren diğer çalışanlar, tarafları sakinleştirdi. İşçiler daha sonra inşaata girdi.
DHA- Mustafa ÖZDABAK

Adliye inşaatında üzerine beton blok düşen işçi öldü  ETİKETLER:

  taşeron

  ,

  Rezidans

  ,

  kavga

  ,

  adliye

  ,

  güvenlik

  ,

  öldü

  http://www.radikal.com.tr/130597413059741

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  _korkmayın - burak akif

  şu şirketlerin adlarını açık açık yazsanıza, 45-50 m2 yeri milyon tl lere satan şirket aylığı maksimum 3 bin ila 3 bin 500 tl olan insanların parasını niye veremez. aslında cevabını hepimiz biliyoruz değil mi? beni daha çok üzen durum ise bu tür şirketlerin çoğunun sahibinin malum ortamlarda çıkıp bir de ben de işte şöyle durumlardan ta buralara kadar geldim havasında konuşmaları...