Rezidansta cinayet! Ünlü kabadayı gözaltında

Rezidansta cinayet! Ünlü kabadayı gözaltında
Rezidansta cinayet! Ünlü kabadayı gözaltında

Hasan Heybetli cinayet nedeniyle gözaltına alındı.

Polat Towers'ın 22. katındaki rezidansında silahlı iki kişinin saldırısına uğrayan müteahhit hayatını kaybetti. Olayla ilgili ünlü kabadayı Hasan Heybetli ve bir kişi gözaltına alındı


Edinilen bilgiye göre, saat 23.30 sıralarında Beşiktaş'taki Polat Tower'e gelen iki kişi, güvenlik görevlilerine 22'nci kat 124 numaralı odada kalan Fatih Edremit (52) ile görüşmek istediklerini söyledi. Görevliler, Fatih Edremit'le konuştuktan sonra iki kişinin içeri girmesine izin verdi. Bir süre sonra iki saldırgan, Polat Tower'dan hızla çıkıp, bir taksiye binerek kaçtı. Durumdan şüphelenen güvenlik görevlileri, Fatih Edremit'e telefonla ulaşamayınca odasına çıktı. Açık kapıdan içeri giren görevliler, Fatih Edremit'i kanlar içinde yerde kanlar içinde yatarken buldu. Ambulansla Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Fatih Edremit'in göğüs, karın boşluğu ve bacaklarından vurulduğu belirlendi. Ameliyata alınan Fatih Edremit kurtarılamadı. Güvenlik görevlilerinin ifadesini alan polis, giriş ve 22'nci kattaki güvenlik kameralarına da el koydu. Saldırının, Fatih Edremit'in tanıdığı kişilerce yapaldığını düşünen polis, Edremit'in yakınlarından bazılarının ifadesine başvurdu. Polisin olayla ilgili Hasan Heybetli ve bir kişiyi gözaltına aldı.

 

 

TETİĞİ ÇEKENİN KİMLİĞİ BELİRLENDİ


Polis, tetiği çekenin kimliğini belirledi. Müteahhit Edremit'i öldüren silahın tetiğini aynı masada içki içtiği kişi çekmiş. Edremit'in, aralarında Hasan Heybetli'nin de bulunduğu konuklarını rezidansına kendisinin davet ettiği belirlendi.
Polis, cinayetin içki masasında aniden gelişen bir tartışma nedeniyle işlendiği üzerinde duruyor. Olayla ilgili olarak gözaltına alınan ve sorgusu süren Hasan Heybetli'nin cinayetle direkt ilişkisinin olmadığı, ancak cinayetin işlendiği rezidanstaki konuklardan biri olduğu belirtiliyor. Güvenlik kameralarındaki incelemesini tamamlayan polis olaydan sonra kaçan biri tetiği çeken 2 şüphelinin yakalanmasına çalışıyor. (dha)