Rezidansta ölümün sırrı çözüldü

Rezidansta ölümün sırrı çözüldü
Rezidansta ölümün sırrı çözüldü
Ankara'da bir rezidansta cansız bedeni bulunan Ayşe Atasayar'ın ölümünün sırrı çözüldü. Atasayar'nı dayaktan öldüğü belirlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı personeli 35 yaşındaki Ayşe Atasayar, 13 Haziran’da, Çankaya’da bir rezidansta ölü bulundu. Hürriyet'ten Fevzi Kızılkoyun'un haberine göre eşinden boşanan Atasayar’ın, bakanlık danışmanı 47 yaşındaki Murat Akar ile ilişki yaşadığı, rezidansın da Akar’a ait olduğu belirlendi. Olaydan sonra gözaltına alınan Akar, cinayet şüphesiyle tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Akar, ifadesinde, eve geldiğinde Atasayar’ı 11 Haziran gecesi yüzüstü hareketsiz yatarken bulduğunu, ısrarına rağmen hastaneye gitmek istemediğini, 13 Haziran’da da kalbi durarak öldüğünü iddia etti.

CİNAYET DAVASI 

Ankara Adli Tıp otopsi raporunda, Atasayar’ın ölümünün kafa travmasına bağlı beyin zarı kanamasına bağlı olduğu, vücudunda çok sayıda darp izi ve kırık kemik bulunduğu belirtildi. Bunun üzerine, Akar hakkında kasten öldürmekten dava açıldı. 6 aydır cezaevinde bulunan Akar, müebbet hapis istemiyle yargılanacak.