Ricciardone: Diyarbakır'da herkes çok umutlu

Ricciardone: Diyarbakır'da herkes çok umutlu
Ricciardone: Diyarbakır'da herkes çok umutlu
Diyarbakır'ı ziyaret eden ABD Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, kentin 1990'lı yıllara göre çok büyük değişim gösterdiğini söyledi.

DİYARBAKIR - Amerika Birleşik Devletleri ( ABD ) Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, bölge gezisi kapsamında geldiği Diyarbakır'da Vali Mustafa Cahit Kıraç'ı ziyaret etti.

Geceyi Diyarbakır'da geçiren Büyükelçi Ricciardone, valilik makamındaki ziyarette yaptığı konuşmada, sıcak karşılama için Kıraç'a teşekkür ederek, "1990'lı yıllarda da Diyarbakır'a gelmiştim. O zamandan beri Diyarbakır'da büyük bir değişim olduğunu gördüm. Herkes çok sıcak bir şekilde bizi karşıladı, misafirperverliğiniz için teşekkür ederim. Ayrıca yeni görevinizde başarılar dilerim. İnşallah çok güzel bir döneminiz olacaktır.

Herkesin çok umutlu olduğunu gördük, biz de çok umutluyuz" dedi. Vali Kıraç ise İzmir Valiliği görevi sırasında düzenlenen programlarda birkaç kez Büyükelçi Ricciardone'yle birlikte olduklarını hatırlatarak, "Eski bir arkadaşlık ve dostluğumuz var. Onunla bütün yörelerde olduğu gibi Diyarbakır'da da insanların coşkusunu, geleceğe dönük umutlarını görmüşsünüzdür. Bu duygular içerisinde size hoş geldiniz diyorum" ifadesini kullandı.

Görüşme daha sonra basına kapalı olarak devam etti. (aa)


  http://www.radikal.com.tr/113921111392112

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  devlet - momentum

  Baydemir: vali, Bahoz: il emniyet müdürü, Demirtaş: başbakan, Ahmet Türk: meclis başkanı, Karayılan: genel kurmay başkanı, Sakık: boşnaklardan ve kafkaslardan sorumlu devlet bakanı, Öcalan: ulu önder, ebedi şef, ayetullah, aziz, totem, tanrı... Polis teşkilatı: dün akademi'den mezun olmuşlar, sertifikalarını almışlar, ilk yol kontrollerini yapmışlar... Meclis: kurulmak üzere... Gözaltı süresi: Rajova'daki gibi 24 saat (Afganistan'da da 48 saatti, çünkü o şartlarda içeride daha fazla sağ kalamazsınız)... Ekonomi: Kürdistan'ın talan edilen kaynakları sömürücülerin elinden kurtarılınca hallolacak...

  BAYDEMIR VALI OLMUS HABERIMIZ YOK ! - palenke

  Baydemir diyarbakira vali olarak yakisirdi ama.