Ricciardone'dan Çelik'e mektup

Ricciardone'dan Çelik'e mektup
Ricciardone'dan Çelik'e mektup
ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, konuşması üzerine kendisine tepki gösteren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik'e bir mektup yazdı. Ricciardone mektubunda Çelik'in açıklamalarından duyduğu üzüntüyü dile getirdi
Haber: RİFAT BAŞARAN - rifat.basaran@radikal.com.tr / Arşivi

Radikal.com.tr - Türkiye ’deki yargı sistemini eleştirerek askerlerin ve gazetecilerin tutuklu yargılanmasını eleştirdiği için Dışişleri Bakanlığı’na çağırılan ABD ’nin Ankara Büyükelçisi Francis Ricciardone, konuşması üzerine kendisine tepki gösteren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik’e bir mektup yazarak, Çelik'in açıklamalarından dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirdi. 

'YANLIŞ ANLAŞILMIŞ OLMAKTAN ÜZÜNTÜ DUYMAKTAYIM'

Edinilen bilgiye göre ABD Büyükelçisi Ricciardone, gazetecilere yaptığı açıklama üzerine kendisini, “Sayın Ricciardone haddini bilmeyi öğrenememiş” sözleriyle eleştiren Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Hüseyin Çelik’e yazdığı ve basın mensuplarına da bir kısmını ilettiği mektubunda, “Yaptığım açıklama nedeniyle yanlış anlaşılmış olmaktan üzüntü duymaktayım. Yaptığım konuşmanın ve gazetecilerin soruları ile verdiğim yanıtların dökümünün tamamını size gönderiyorum. Bütün çabam Türk Amerikan ilişkilerine hizmetten başka bir şey değildi” dedi.