'Rıdvan Dilmen'in bilgisi yok, fikri var'

'Rıdvan Dilmen'in bilgisi yok, fikri var'
'Rıdvan Dilmen'in bilgisi yok, fikri var'
Ahmet Hakan Hürriyet'teki köşesinde Rıdvan Dilmen'in Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıyla ilgili 'molotof' yorumunu eleştirdi.

Hürriyet yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşesinde Fenerbahçe otobüsüne yapılan saldırıyı ‘Molotofkokteyli atmak serbest olsun istiyorlar’ şeklinde yorumlayan Rıdvan Dilmen’i eleştirdi. İşte Hakan’ın ‘Rıdvan Dilmen’in bilgisi yok, fikri var’ başlıklı yazısı…

Fenerbahçe otobüsüne yapılan alçakça saldırıyı yorumluyordu Rıdvan Dilmen. Açıklamalarının bir yerinde şöyle dedi: "Bir şeyler yapılmaya çalışılıyor ama izin vermiyorlar. Molotofkokteyli atmak serbest olsun istiyorlar."

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan Rıdvan Dilmen'i bilgi sahibi kılmak için yazıyorum: “Bu ülkede hiç kimse ama hiç kimse "Molotofkokteyli atmak çok süper bir şey” diyecek kadar kafayı yemedi.

Meclis'te yapılan tartışmalarda CHP , MHP ve HDP temsilcilerinin tümü "Molotof atmaya getirilen ceza"ya tam destek verdiler. Molotofkokteyli zaten suç olarak tanımlanıyor. Molotof atmaktan en yüksek cezayı alanlar var. Buna rağmen muhalefet, iktidarın bu konuda getirdiği tasarıya onay verdi. "İç Güvenlik Yasası", bir "Molotof yasası" değildi... İçinde demokratik prensiplerle örtüşmeyen birçok husus vardı. Muhalefet partilerinin itirazı da bunaydı. Rıdvan Dilmen'e bilgiyi verdik. Bakalım fikri değişecek mi?


  http://www.radikal.com.tr/133024313302436

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  yolu saraydan geçen futbol camiası - user1002376

  Demokrasi ve özgürlükler ile yukarıdan aşağıya boca edilen nefretin ayrımına artık varılması gerekir. Totaliter bir anlayışla hiç bir yere varılamayacağı gibi, çok gerilere gideriz. Bu ateşe odun taşıyanları dikkatli olmaya davet ediyorum.

  Dilmen... - user404488

  Rıdvan Dilmen'i o programda dinledim. Meydanı boş bulmuş atıp tutuyor. Sinir oldum adama. İçimden; ''Bu memleket bu kadar sahipsizmi ki önüne gelen Tayyip'in yalakalığına soyunmuş, yalan yanlış atıp tutuyor. Bu adamlara haddini bildirecek kimse yok mu'' diye hayıflandım. Helal olsun sana Ahmet Hakan. Hiç bir şey atlamıyorsun. Gazeteci dediğin senin gibi olur; ''Ülkede ne olup bitiyor, her şeyden haberi olacak. ''. Sana sevgim bir kat daha arttı... Ağzına sağlık Sevgiler.

  otobüse mermi değil taş atılmış diyen vali - ex nihilo

  iç güvenlik yasası böyle konuşan bir valiye tek parti dönemi yetkisi veriyor, rıdvan bey kendi klübüne yapılanı örtbas etmeye çalışanları eleştirmek yerine onların dayanaklarını savunarak güya fenerbahçeyi savunuyor. hakan'ın bahsettiği bilgi meselesine girmeden önce rıdvan dilmen'in önce "duruş" meselesini düzeltmesi gerekir. kimden yana? önce bunu bir anlayalım.

  Bu yorumla... - user728855

  Kafasının futbol yorumundan başka bir şeye basmadığını göstermiş oldu.

  YAZILARLA OLUŞTURULAN ANLAMLI TABLOLAR - Sebodil

  Aydınlarımız , işin kolayını bulmuş.Biri yanlış bir şey söylüyor. Bir başkası o yanlışı düzelmeyi görev biliyor. Çünkü izleyenlerin yanlışı anlayabilme yetkinliği yok. Bir aydın çıkıp ''kral çıplak'' der gibi ''o görüş'' yanlış demeli. Yoksa halk yanlışı görüp , değerlendirme yapamaz. Pisa ölçümleri de bu gerçeği teyit ediyor. Anlama yetkinliği bakımından son sıralardaki yerimizi korumakta çok başarılıyız. Sıralamadaki yerimizi hiç kimseye kaptırmayız. Sistemin özellikleriyle özellikle de öğretim sisteminin yetersizlikleriyle ilgilenen yok. Niçin mi? Halk doğruyu yanlıştan ayıt edebilmek için yetkili ve medyatik bir aydına ihtiyaç duysun diye...

  ideal akapeli - somun ekmek

  bilgisi yok fikri var falan degil, fikirleri de yok. sadece propaganda yapiyorlar. kin, nefret, para, iktidar hirsi gozlerini burumus.