'Riskli değilim, karda bile iç çamaşırı giymem'

'Riskli değilim, karda bile iç çamaşırı giymem'
'Riskli değilim, karda bile iç çamaşırı giymem'

Topbaş sözlerini kahkahalarla gülerek düzeltti. fotoğraf: dha

İSTANBUL / ANKARA - İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş , kendisini risk grubunda görmediği için domuz gribi aşısı yaptırmayacağını söylerken, “Ben kar yağarken bile iç çamaşırı giymem” dedi, daha sonra sözlerine kendisi de kahkahalarla güldü. 
Topbaş dün Sanayi Mahallesi’ni Seyrantepe’ye bağlayan tünel inşaatında gazetecilerin domuz gribi aşısı olup olmayacağı sorusuyla karşılaştı. Topbaş önce  yanıt vermek istemedi ancak daha sonra şöyle konuştu:
“Hekimlerden aldığımız bilgiye baktığımızda bulaşma riski çok daha fazla. Ama riski griplerden daha az denmekte. Ben şahsen yaşamına dikkat eden, her şeyi seçen değil ama bulduğumu yiyen, aşırı yemek yemeyen, sıvı tüketimini zaten yapan, sabahları aç karnına bir tane elma yiyen bir insanım. Hamdolsun sağlıklıyım. Ben risk grubunda olduğumu zannetmiyorum. Herkes kendisini bilir. Soğuğa, sıcağa ne kadar tahammüllü filan diye. Ben kışın kar yağarken bile iç çamaşırı giymiyorum.”
Topbaş sözlerini daha sonra “Yani fanila giymiyorum. Fanila, atlet gitmiyorum. Kışın bile soğuğa böyle tahammülüm var” diyerek düzeltti ancak bu arada hem kendisi hem de gazeteciler kahkahaya boğuldu. 

Şahin: Aşılı ağacın meyvesi sağlıklı olur
Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin ise Ankara’da domuz gribi aşısı olup olmayacağı sorusuna “Aşılı ağacın meyvesi çok kaliteli ve sağlıklı olur” yanıtını verdi.  Şahin,  Meclis’teki önlemler için de “Arkadaşlarımız Sağlık Bakanlığı ile görüşme yapıyorlar. Sanırım aşı da talep ettiler. Arzu eden aşı olabilir” dedi. (Radikal, anka)


    ETİKETLER:

    Kadir Topbaş