Rıza Sarraf'tan hakkındaki haberlere yanıt

Rıza Sarraf'tan hakkındaki haberlere yanıt
Rıza Sarraf'tan hakkındaki haberlere yanıt
'17 Aralık' yolsuzluk soruşturmasının kilit isimlerinden Rıza Sarraf, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde kendisiyle ilgili olarak çıkan haberlere yanıt verdi.

RADİKAL - 17 Aralık 2013'te başlatılan ve o tarihten beri Türkiye gündemindeki yerini koruyan yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasının ünlü isimlerinden Rıza Sarraf, Hürriyet ve Cumhuriyet gazetelerinde çıkan haberlere yanıt verdi.

Hürriyet’in “İşte raftaki Reza Zarrab raporu” başlıklı haberinde yer verilen raporun “yasal olamayan yollarla” ele geçirildiğini öne süren Zarrab, “Raporu düzenleyen kişi tamamen kasıtlı olarak uzun zamandır ben ve şirketlerim aleyhinde sözde incelemeler yapıp hizmet ettiği yasa dışı odaklara bağlılığını sergilemeye çabalamaktadır” açıklamasında bulundu.

Zarrab, açıklamasının devamında ise MİT’in, kendisine ilişkin bir rapor olmadığına dair yazısını hatırlattı.

Hürriyet’in haberinde Gümrük Bakanlığı’nın 11 ay önce tamamladığı kapsamlı bir raporda, "Reza Zarrab’ın sahibi olduğu şirketlerin Babek Zencani’nin şirketlerine hem para hem de altın aktardığı" tespitine yer verilmişti.

“ALTIN İTİRAFLAR”

Eski kuryesi Adem Karahan'ın Cumhuriyet gazetesi ile yaptığı röportaja da yanıt veren Rıza Sarraf, Karahan ile ilişkisi olmadığını ve bu kişinin kendisinden çıkar sağlamaya çalıştığını öne sürdü.

“Altın itiraflar” başlığıyla Cumhuriyet'e manşet olan haberde “17-25 Aralık soruşturması kapsamında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Rıza Sarraf’ın dağıttığı rüşvetlere ilişkin" çarpıcı iddialar ortaya atılmıştı.

Nükleer uzlaşmadan sonra 'Zarrablara veda'

Aynı altınla hem ihracat hem ithalat

Sarraf'ın kuryesi anlattı: Türkiye-Dubai-İran hattında para ve altın trafiği böyle işlemiş

Gümrük Bakanlığı: Babek Zencani ile Rıza Sarraf ve şirketleri arasında irtibat var