Rize belediyesi kandırıldı!

Gürcistan Devlet Televizyonu'nda görevli olduklarını ileri süren
iki kişi, Rize belediyesi tarafından 'konuk edildikleri' Rize Öğretmen Evi'nde iki gün boyunca bedava yiyip içti, sonra da ortadan kayboldu.
Haber: MUHAMMET KAÇAR / Arşivi

RİZE - Gürcistan Devlet Televizyonu'nda görevli olduklarını ileri süren
iki kişi, Rize belediyesi tarafından 'konuk edildikleri' Rize Öğretmen Evi'nde iki gün boyunca bedava yiyip içti, sonra da ortadan kayboldu.
Jabab Ojguna ile Giorgi Kharcıhladze adlı Gürcistan uyruklu iki kişi, Rize Valiliği'ne başvurarak Gürcistan Devlet Televizyonu'nda görevli olduklarını, Cumhurbaşkanları Mikhail Saakaşvili'nin önümüzdeki günlerde Rize'ye ziyarette bulunacağını öne sürerek Vali Enver Salihoğlu ile görüşmek istedi. Ancak Dışişleri Bakanlığı'ndan böyle bir ziyaretin söz konusu olmadığına dair bilgi alınınca iki Gürcü vali ile görüştürülmedi. Daha sonra Rize Belediyesi'ne giden Gürcüler burada da aynı şeyleri anlattarak ziyaret öncesi çekim yapacaklarını söyledi. Gürcüler, belediye tarafından Rize Öğretmen Evi'ne yerleştirildi. İki gün burada kalan Gürcüler, daha sonra iddiaya göre belediyeden yol parası alıp ansızın ortadan kayboldu. Gürcülerin masraflarının belediyece karşılanıp karşılanmadığı, yol parası verilip verilmediği konusundaki soruyu yanıtsız bırakan Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ise "Her gelene olduğu gibi onlara da çay ikram ettik. Bize maliyetleri düşük oldu. Kendini bilmez iki Gürcü gelmiş, burada 1-2 gün kalmaları bazı kurumları rahatsız etmiştir. Ama her hangi bir dolandırıcılık olayına sebebiyet vermemişler" dedi.