Rize-Hatay kaza hattı

Tarsus ilçesi yakınlarında devrilen otobüsün yolcuları, bir günde iki kaza geçirmenin şokunu yaşıyor. Meydana gelen ilk kazada ölen ya da yaralanan olmazken, ikinci kazada üç yolcu öldü, 40 yolcu yaralandı.

MERSİN - Tarsus ilçesi yakınlarında devrilen otobüsün yolcuları, bir günde iki kaza geçirmenin şokunu yaşıyor. Meydana gelen ilk kazada ölen ya da yaralanan olmazken, ikinci kazada üç yolcu öldü, 40 yolcu yaralandı.
Rize'den Kanberoğlu Turizm firmasına ait otobüsle Hatay'a gitmek üzere
önceki gün yola çıkan yolcular üst üste iki kaza yaşadı. Yozgat'ta otobüsün kamyonla çarpışması sonucu meydana gelen kazada ölen ya da yaralanan olmadı. Kazadan sonra yolcular, Lider Adana firmasına ait bir otobüse aktarılarak, yeniden yola çıktı.
Tarsus-Adana-Gaziantep (TAG) otoyolu Damlama Mevkii'ne gelen Ahmet Sakanca yönetimindeki otobüs de, yokuş aşağı inerken, şoförün ani fren yapması sonucu kontrolden çıktı. 47 yolcusu bulunan otobüs orta bariyerlere çarparak devrildi. Devrildikten sonra yaklaşık 60 metre sürüklenerek durabilen otobüsteki yolculardan kimlikleri henüz belirlenemeyen üç kişi hayatını kaybetti. Kazada yaralanan 40 yolcu ise ambulanslarla Tarsus, Mersin ve Adana'daki hastanelere sevk edildi.
Üç yaralının durumu ağır
Yaralılardan Tarsus 70. Yıl Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 19 yaşındaki Gülay Göçmen ile 26 yaşındaki Esmeray Eroğlu Baş ve 67 yaşındaki İlbey Erdinç'in durumunun ağır olduğu belirtildi.
Otobüs yolcularından İsmail Tamer Özdemir, Yozgat'ta yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda arkadan gelen bir kamyonun duramayarak araçlarına çarptığını belirterek şöyle konuştu, "Ölen ve yaralanın olmadığı bu kaza sonrası aracın değişmesi için 3-4 saat bekledik. Daha sonra Lider Adana firmasına ait bir otobüs tahsis edildi. Yola yeniden çıktığımızda yağan yağmur bizleri yeniden endişelendirdi. Korkuyla yola devam ederken, maalesef bu kez daha büyük kaza yaptık" dedi.


    http://www.radikal.com.tr/7564127564120

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.