Rize, Rize olalı böyle skandal görmemişti

Yaklaşık 3.5 ay önce, Rize'de büyük tantanayla açılan yaş çay fabrikası kapatıldı. Şirket yetkililerinin işçiye, üreticiye ve piyasaya olan borçlarını ödemeden ortadan kaybolduğu öne sürülünce ortalık karıştı.

RİZE - Yaklaşık 3.5 ay önce, Rize'de büyük tantanayla açılan yaş çay fabrikası kapatıldı. Şirket yetkililerinin işçiye, üreticiye ve piyasaya olan borçlarını ödemeden ortadan kaybolduğu öne sürülünce ortalık karıştı.
İki aylık maaşlarını alamayan işçilerin kalan tütünleri yağmaladığı, bu sırada çıkan kavgaya jandarmanın müdahale ettiği duyulunca, 6 milyon YTL'lik yaş çay verdiklerini ama parasını tahsil edemediklerini söyleyen üretici köylüler Rize'nin Sütlüce Köyü'ndeki Özilay Fabrikası'nın önünde nöbet tutmaya başladı.
Skandalı çiçekçi ortaya çıkardı!
Öte yandan yetkilileri 10 gündür kayıp olan fabrikayla ilgili skandalı, elinde 3.5 ay önceki açılış töreni sırasında, Başbakan Erdoğan, dönemin TBMM Başkanı Arınç ile Dışişleri Bakanı Gül, Bayındırlık Bakanı Özak ve Rize milletvekilleri adına gönderilen çelenklerin faturasıyla çıkagelen çiçekçi ortaya çıkardı! Çiçekçi de gönderdiği çelenklerin parasını tahsil edemezken açılışa kendisinin de katıldığını belirten AKP Rize İl Başkanı Yılmaz Katmer, "Araştırdım. Çelenklerinin sahte olduğunu, kimsenin bu çelenklerden haberi olmadığını öğrendim. Rize'ye gelip insanlarımızı dolandıran bu insanlara karşı daha dikkatli olmalıyız" dedi.