Rize'de horon yerine samba modası

Karadeniz'in horonu artık yerini modern danslara bırakıyor. Rize'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı ücretsiz kursta 'samba' ve 'çaça' gibi Latin dansları öğretiliyor.

RİZE - Karadeniz'in horonu artık yerini modern danslara bırakıyor. Rize'de Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nün açtığı ücretsiz kursta 'samba' ve 'çaça' gibi Latin dansları öğretiliyor.
Rize'de dans kursu almak isteyenlerin artması üzerine İl Gençlik ve Spor Müdürlüğü, bir buçuk ay kadar önce ücretsiz dans kursu açmaya karar verdi. Dansa ilgi duyan bir öğretmenin ders vermeyi kabul etmesiyle başlayan kursa 80 civarında öğrenci katılıyor. Yaşları dokuz ile 17 arasında değişen öğrenciler, haftada üç gün, sekiz saat dans eğitimi alıyor. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Şube Müdürü Zeki Bakırcı, müdürlükleri bünyesinde pek çok spor dalıyla ilgili kurs açtıklarını belirterek vatandaşlardan gelen istek üzerine dans kursu da açmaya karar verdiklerini söyledi. Bakırcı, "Vatandaşlarımızın dansa gittikçe artan talebi var. Veliler, gerek hafta içi, gerek hafta sonu çocukları ile gelerek çalışmaları izliyorlar. Talep oldukça desteğimiz sürecek" dedi.