Rize'de şaka gibi teşekkür pankartı

Rize'de şaka gibi teşekkür pankartı
Rize'de şaka gibi teşekkür pankartı
Rize'de engelli asansörü olmayan üst geçide 'Engellilere verdiğiniz destek için teşekkürler Başbakanım' yazılı afiş asılması tepki çekti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ’ın memleketi Rize’ye yaptığı ziyaret nedeniyle AKP teşkilatlarınca kentin dört bir yanı afişlerle süslendi. Engelli asansörü olmayan üst geçide 'Engelli insanlara saygı insanlığa saygıdır. Engellilere verdiğiniz destek için teşekkürler Başbakanım' yazılı afiş asılması yurttaşların tepkisini çekti.

'ENGELLİLERE SAYGI, İNSANLIĞA SAYGIDIR'
Cumhuriyet'ten Ömer Şan'ın haberine göre, AKP İl Başkanlığı da Çaykur Genel Müdürlüğü önünde bulunan üst geçide üzerinde Başbakan Erdoğan ’ın resmi olan, “Engelli insanlara saygı insanlığa saygıdır. Engellilere verdiğiniz destek için teşekkürler Başbakanım” yazılı bir afiş astı.

Ancak bu afişin asıldığı üst geçitte engelli asansörü bile olmaması dikkatlerden kaçmadı. Yurttaşlar, “Bu nasıl iştir? Hem ‘engelliye saygı, insanlığa saygıdır’ deniliyor, hem de söz konusu pankartın asıldığı üst geçitte engelliler için herhangi bir engelli geçişi veya asansör bulunmuyor. Bunun için mi Başbakan’a teşekkür ediliyor?” diyerek tepkilerini dile getirdi. 

ENGELLİLER TARAFINDAN KULLANILAN KONTEYNIR BOŞALTILDI

Bu üst geçidin hemen yakınında Rize Engelliler Derneği tarafından kullanılan konteynırın da Rize Belediyesi tarafından boşaltıldığı ortaya çıktı.


  http://www.radikal.com.tr/114757211475725

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Zekamdan süpe eden saldirgan yorumcu - siradanbirisi

  O zekayi o afisi asanda ara bakalim varmi? Her firsatta mezhepci, saldirgan, asagilayici bir basbakana dalkavukluk yapanlarda ara o zeka engelligini. Tekbir cekerek insan yakanda ara o zeka engelligini, ama özürlü vatandaslarimiza sahip cikanda arama. Müslümanligin degerini senin gibi dindarlarin sayesinde ögrendik(!)

  ZEKA ENGELLİLİĞİ - HARAYDIN

  Zeka engelliliği herşeyin hepsini aynı anda yapılmasını mümkün görmektir. Zeka engelliği bir değerlendirmenin kıyasla çıkan farka göre yapılabileceğini bilmemektir. İzmir, Antalya, Mersin, Eskişehir'de bin engelli başına düşen engelli asansörü sayısını bilmeden işkembeden az yada çok demektir zeka engelliği. Her hizmetin pasta diliminin pasta büyüklüğü ile doğru orantılı olması gerektiğini bilmemektir zeka engelliliği. 10bin kalem ihtiyacın hepsine pastaddan adil dilim ayırmak gerektiğini ve az çok değerlendirmesinin emsalleriyle kıyaslanarak yapılabileceğini, engelli asansörün belediye hizmeti olduğunu, kıyasın belediyeler arasında yapılabileceğinşi bilmemöektir engellilik, Başbakan'ın tüm hizmetlerden ve engellilere dönük tüm hizmetlerden sorumlu olduğunu ve adil dağıtımdan sorumlu olduğunuı bilmemektir engellilik.

  Haraydin yorumcu medeniyete davet ediyorum - siradanbirisi

  Engellilere verdigimiz degerden medeniyetimizin seviyesi belli olur. Yani islam türkiyesi o konuda sifir puan almis durumda. Artik insanlik acisindan medeniyetini düsün. Bu arada Kanalizasyon istanbul icin para bulunan bir ülkede neden asansör olmasin engelliler icin? Dagitsin islamci iktidar sözde paralarimizi türkiyenin her yerine. Ama yoook ücüncü köprü ve kanalizasyon istanbul, binlerce ucube camiler ve tatsiz AVM`ler. Ama engelliler icin para yooook. Biraz edep yahu.

  ENGELLİ ZEKA - HARAYDIN

  Her üst geçide engelli asansörü yapmak belediye imkanlarını aştığına göre kısa sürede imkansız demektir. Engellilere her iktidardan fazla hizmet götüren fakat imkansızı yapamayana teşekkür etmek engellilere yakışmaz demek zeka engelliliği değil de nedir?

  özet - abduman

  işte akp şovizminin özeti. kuru laf kalabalığıyla övünme, arkası boş. neyin edebiyatını yapıyorlarsa bilin ki onunla hiç ilgileri yoktur. neyden hiç konuşmuyorlarsa, bilin ki en çok onunla haşır neşirdirler.