Rizeli babayı kahreden telefon

Rizeli babayı kahreden telefon
Rizeli babayı kahreden telefon
Rize'de minare ustası Hasan Yazıcı'yı telefonla arayan bir kişi, 22 yaşındaki oğlu Burak Yazıcı'nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'a karşı savaşırken şehit düştüğünü söyleyip, telefonu kapattı

RİZE - Yiğitler Köyü’nde yaşayan Hasan Yazıcı’ya saat 15.00 sıralarında telefon geldi. Suriye’den aradığını ve arkadaşı Burak Yazıcı’nın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’a karşı savaşırken şehit düştüğünü söyledikten sonra telefonu kapattı. Aldıkları haber üzerine büyük acı yaşayan baba Hasan Yazıcı, oğlunun 3 ay önce yasadışı yoldan Suriye’ye giriş yaptıktan sonra Türkiye ’ye döndüğünü belirterek şunları söyledi: "Rize’de polis oğlumu gözaltına aldı. Kaçak yollarla Suriye’ye geçtiği gerekçesiyle bin lira para cezası kesildi. Oğlum burada bir ay kaldıktan sonra evden çıkıp kayıplara karıştı. Gitmeden önce, 'Esad’ın adamlarından bir kaçının kellesini alıp şehit olmam lazım. Allah yolunda cihat edemezsem bunun cevabını ahirette veremem' diyordu. Sınırdan nasıl geçti? Dışişleri ve İçişleri Bakanına sesleniyorum; bu gençler Suriye’ye nasıl geçiyor? Oğlum pasaportsuz nasıl ülke değiştiriyor?"

CENAZESİ GETİRİLMEZSE AĞIR EYLEM YAPACAĞIM

Oğlunun Suriye’ye nasıl geçtiğini hala anlayamadığını söyleyen Hasan Yazıcı, “Bu ülkenin sınırı yok mu? Nasıl sınırdan karşıya geçebiliyor? İllegal yollardan sınırı geçmek bu kadar kolay mı? Ben oğlumun cenazesi istiyorum. Cenazesi Türkiye’ye getirilemezse ağır bir eylem yapacağım. Suriye’den arayan kişi oğlumun cenazesinin Esad'ın askerlerinin tarafında kaldığını, ancak kendi ellerindeki askerlerle cenazeleri takas etmeye çalıştıklarını anlattı. Cenazeyi alabilirlerse bize ulaştıracaklarını söyledi' dedi. Oğlunun cesur bir genç olduğunu anlatan Yazıcı, "Oğlum çok iyi bir gençti. Cesaretliydi. Esad’ın tüm ordusunu karşısına alacak kadar cesurdu" diye konuştu.

4 çocuk annesi Tulin Yazıcı’da oğlunun fotoğrafına bakarak gözyaşı döktü. Ailenin evine taziye ziyaretleri başladı.(dha/Muhammet Kaçar)


  http://www.radikal.com.tr/112475611247567

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Hükümetimizin hesap vermesi gerekir. - ilbeg

  Yaşlı ana babaya başınız sağolsun diyorum. Bu gencin ' Allah yolunda' adam öldürmeye gitmesi, bu vesileyle şehit olduğunu sanması, büyük bir oranda hükümetin yaptığı kara propagandanın ve yanlış politikalarının sorunudur.Medya'da dahil her türlü propaganda yapılarak bu gençlerin oralara gitmesini teşvik eden hükümetin yanlış siyasetidir. Batı'nın kuyruğunda Suriye'deki savaş büyütüldükce büyütüldü, her türlü yardım yapılıp oraları savaş alanına döndürüldü. Onbinlerce insan bu pis senaryoda hayatını kaybetti. Ülkemiz silahlı insanların karargahı yapıldı. Güneyden İsrail, Kuzeyden Türkiye ha bire Esad'ı devirmek için örtülü operasyonlar yapıp duruyorlar. Bu da insanlarımıza 'din' kisvesi altında yutturulmaya çalışılıyor. Cumhuriyet tarihinin en rezil dış politikasıdır çocuğunuzu öldüren. Şehit olduğu da yalandır. O sadece ölüme gönderilmiş biridir!

  şehadet şerbeti - Efendisiz65

  türk devletinin suriye politikasını en çok destekleyen türkiyedeki dernek ve örgütlerin başında ihh v.b gruplar yer alıyor (öncelikle bu dernekleri kontrol altına alınması lazım). tabi işin içine kürtler de girince devlet hepten saçmalıyor suriye konusunda. ama en çok şu şehadet şerbetiyle kandırılanlar olayı trajikomik bi hale sokuyor. lakin şehadet dediğin şey ne? diktatör esatla birlikte yürümek mi yoksa amerikanın yada batı sermayesinin güdümünde esata karşı başkaldırıp esat hariç bütün suriyeye kan kusturmak mı? hangi durumda şehadet şerbetini içmiş olacak bu adamlar?

  KİME KARŞI CİHAT - urhan

  Yıllardır orta doğuda ve dünyanın her yerİnde katliam yapan kadınlara tecavüz eden Amerikanın istediğini yapadursunlar sonra Suriyeye cihat a gitsinler. Siz kime karşı cihat a gidiyorsunuz arkadaşlar aklınızı başınıza alın....

  Suriye'ye geçiş - etufan

  Suriye'ye geçiş ne kadar kolaymış. Geçebilirsin, şehit olabilirsin. Canın isteyince geri gelip, tekrar geçebilirsin.

  bit yenigi - karayel1965

  adam suriyeye geciyor,turistik geziye degil tabiki bir zaman sonra ülkesine memleketine dönüyor asil sorun burda basliyor,polis niye döndün diye ceza kesiyor ve adam tekrar suriyeye geciyor gecerken silahini teczihatini polisten almadigini beni ikna edebilirmi birileri. andolu cocuguyuz dedikte bu kadarda safiz demedik yani

  ''İslam Şehidi '' olmak için suriyeye gitmek ? - istanbulia

  Ülkenizdeki Amerikancı iktidarlar dinen meşru mu değil mi anti-amerikancı iktidarlar ise cihad alanınız ondan gidiyorsunuz değil mi ?

  BURAKLAR SURİYEDE SAVAŞIYOR - m.rozbilen

  Ne işin var senin Suriyede Burak? Rize nere Suriye nere? Suriye'yle savaş halindeyiz de haberimiz mi yok? Esadla alıp veremediğin ne?Vahki vah.Kafasına koymuş veya sokmuşlar bir kere,Esadın bir kaç adamını öldürüp kendisinin de şehit olacağı.Peki Burak gerçekten şehit mi oldu,yoksa pisipisine mi öldü sizce? Bu,Türkiyeden Suriyeye savaşa gidenlerin var olduğunun ispatıdır.Kaç kişi olduğunu bilmiyoruz ama devlet herhalde kayıtlarını tutuyordur.Dünya geri çekildi,kötü olan Türkiye oldu.Çocuklarımızın orda ne işi var?Bilen Allah için söylesin.