Roboskili aileler Erdoğan'la görüşecek mi?

Roboskili aileler Erdoğan'la görüşecek mi?
Roboskili aileler Erdoğan'la görüşecek mi?

Roboskili aileler her cumartesi ölen çocucukları için toplanıyor ve sorumluların cezalandırılmasını istiyor. Dün aileler 82. kez toplandı.

Başbakan Erdoğan, Robotski'de (Uludere) yaşamını yitirenlerin aileleriyle ilk kez buluşacağı iddia edildi. 82 haftadır her perşembe sorumluların cezalandırılması için eylem yapan aileler iddiayı yalanladı

Sabah gazetesi, Uludere'de 34 kişinin ölümü ile sonuçlanan askeri operasyonda yakınlarını ve çocuklarını kaybeden aileler ile Başbakan Tayyip Erdoğan  Şırnak'taki iftarda bir araya geleceğini iddia etti. Haberde Şerafettin Elçi Havaalanı'nın açılışını yapmak için Şırnak'a gidecek olan Erdoğan şehirde vereceği iftara, Uludere'de çocuklarını kaybeden aileleri de davet ettiği yazıldı.

AİLELER YALANLADI

Roboskili aileler isi Twitter üzerinden attığı mesajlarda Şırnak'taki iftar için bir davek almadıklarını açıkladı. Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti, Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünü ziyaret etmiş ve çocuklarını kaybeden ailelerle bir araya gelmişti. Uludereli anneler, Akil İnsanlar aracılığıyla Başbakan Erdoğan 'a, "Barış sürecini en çok biz istiyoruz. Ama failleri de istiyoruz. Vicdanı olanlar, parça parça olan insanların faillerini bulsun" mesajını göndermişti.

Roboski'de yakınlarını kaybedenlerden Ferhat Encü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Biz Roboski aileleri iftar yemeğine katılmayacağız buna yönelik haberler iftira ve yalandan ibarettir. Herkes inanmak istediğine inanır bizim böyle bir düşüncemiz yoktur aileler katılmayacaklarını söylediler." dedi. İşte Encü'nün Twitter hesabından yaptığı açıklamalar: