Roboskili ailelere 3 bin TL para cezası

Roboskili ailelere 3 bin TL para cezası
Roboskili ailelere 3 bin TL para cezası
Şırnak'ın Uludere ilçesinde 2011'de yaşanan bombalama sonucu aile fertlerini kaybeden Roboskili köylüler, idari para cezasına çarptırıldı.

Radikal.com.tr - 28 Aralık 2011 akşamı Şırnak'ın Uludere ilçesi yakınlarındaki Roboski köyünde bombardıman sonucu aile fertlerini kaybeden Roboskili ailelere, 3 bin TL'lik idari para cezası gelirken, Diyarbakır Özel Yetkili Savcısı da aileleri ifade vermeye çağırdı.

Roboski'de aile üyelerini kaybeden Ferhat Encü'nün açıklaması şöyle:

Diyarbakır özel yetkili savcısının Roboski dosyasını "görevsizlik" bahanesi ile askeri savcılığa sevketmesi yetmiyormuş gibi, biz Roboski ailelerinin katliamının 500. gün vesilesi ile katliamın gerçekleştirildiği yerde gerçekleştirdiği anma bahane gösterilerek, bizler hakkında hem idari para (3000 TL) cezası, hem de ifadeye çağırma tebligatı geldi. Yaklaşık 130-150 kişi hakkında bu işlem yapıldı.


  http://www.radikal.com.tr/1138007113800712

  YORUMLAR
  (12 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Ülkemin yargı sistemi - nesimk

  Bu yargı sistemine Kocaman bir alkış. 18 yıl hapis cezası alan birisi serbest,34 kişiyi öldüren hala aramızda,bir taş attı diye çocuklar en ağır cezaya çartırılıyor. Galiba Ülkem FAŞİZMİ yaşatmaya yemin etmiş. DEMOKRASİ GÖRÜNÜMLÜ FAŞİZİM.

  ... - AENCÜ

  Suçlular ve Roboskilileri susturmaya çalışıyorlar, ama onlar sussa bile biz susmayacağız.

  din kardeşi - jooma

  kendisine müslüman diyen biri bunu yaptı ve üstünü kapatmaya çalışmakta. bu nasıl müslümanlık, kardeşliktir.

  tAyıp - genco940

  Unutmayın beyler, Türkiye Laik, demokrat, sosyal bir hukuk devletidir.İşler Duruma göre Devlet, Hükümet, Parti tarafından yürütülür. Milletin temsilcilerinin görev anlayışları ellerini kollarını indirip kaldırmaktan ibarettir. Ömür boyu gelir, kıyak emeklilik, yedi sülaleye Kırmızı pasaport imkanlarına sahiptir. Tüm bunlar ileri demokrasimiz sayesinde mümkündür. Siz son zamanlardaki panik atak işaretlerine aldırmayın, parti mevcut güvenlik güçleri ve ölümcül olmayan kimyasal silah sınıfındaki Acı biber hülasası ile meselelerinden üzerinden gelecektir. Anne babalar yaramazlık yapan, küfür eden çocuklarına ne derler malum ağzınıza acı biber sürülmeden ortalıkta dolaşmayın. Zamanı gelince meseleyi çeyiz sandığı ile çözersiniz.

  Roboski Olayı - saglikci.my

  Bu Roboskinin emrini veren kimdir diye soranın gereği bile yoktur. çünkü cevap çok basit. Akp ve o gün ki Milli Güvenlik kuruludur. Tasarladılar ve yaptılar. Bu Cezalarda Firavunluğun daimiliğidir...

  roboski unutursam vicdanım kurusun.. - tanriya serenad

  roboski kürtlere yapılan zulmün bileşimin kapak fotoğrafı gibidir.. yıllardır her tür hukuksuzlukla karşı karşıya kalmış her türlü asker ve polis devletinin insan dışı muamelelerine göğüs germiş insanlığın fotoğrafıdır.bugün istanbul ve ankarada yaşanan devlet terörünü kürtler on yıllardır görmektedirler. ama ne yazıkki devlet yanlısı medya her zaman bunun üstünü örtmeyi iyi bilmiştir. bugün istanbulda yaşanan devlet şiddetinin medya tarafından sansürlenmesiyle türkler bir nebze olsun kürtlerin neler yaşamış olduklarını düşünmeye başlamışlardır.bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın mantığını silkmek gerekiyor. o yüzden birlik içinde yapılan hukuksuzluğa tepkiler sürdürülmeli ve bunlar kabul edilmemelidir.ailelerin acılarını anmasına verilen bu cezalara da tepki gösterilmelidir

  ÇATIRDAMA SESLERİ - S. Akdağcık

  Bu ve buna benzer kararlar AKP ve onun kulluğuna giren yargı ve güvenlik güçlerinin oluşturduğu yeni sivil vesayet'ten gelen ÇATIRDAMA SESLERİDİR. Başbakanından tutun Valisi'ne kadar söyledikleri yalanlarla artık güven vermeyen; ereklerine ulaşabilmek için insanlara roket, gaz, kimyasallı su, plastik ve gerçek mermiler, iftira, gizli tanık, ısmarlanmış kanıt kullanmaktan geri kalmayan, İnsan Hakları Evrensel Beyanname'nin hiç bir maddesine zerre kadar saygısı olmayan bu yönetim bugüne kadar nasıl gelebilmiş anlamak zor. Umarım Liberaller, ABD ve AB olayın vahametini kavramışlardır artık...