'Robot lobisi' sosyal medyanın gündemine oturdu!

'Robot lobisi' sosyal medyanın gündemine oturdu!
'Robot lobisi' sosyal medyanın gündemine oturdu!
Başbakan Erdoğan'ın 'dinlemelere' ilişkin TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada kullandığı 'Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, Tweetlerle vuracaktı' ifadesi sosyal medyanın gündemine yerleşti.

Radikal.com.tr - Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 'ın oğlu Bilal Erdoğan'la yaptığı öne sürülen telefon konuşmasına ilişkin TBMM'deki grup toplantısında kullandığı "Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, tweetlerle vuracaktı" ifadesi internetin gündemine yerleşti.

'ROBOT LOBİSİ TWİTLERLE VURACAK'

Başbakan Erdoğan , partisinin Meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada kendisi ve oğlu arasında geçtiği iddia edilen ve internette yayınlanan ses kaydı ile ilgili olarak ''Dün akşam saatlerinde kendi kurguladıkları piyesi servis ettiler. Bunların hepsi şantaj dosyalarıdır'' dedi. Başbakan Erdoğan'ın dikkat çekici açıklamalarından biri de ''Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, tweetlerle vuracaktı'' şeklinde oldu.

Erdoğan'ın TBMM'deki grup toplantısında kullandığı ifade ise tam olarak şu şekilde: Kendilerince kusursuz bir senaryo hazırlamışlardı. Vaiz lobisi emniyet ve yargıyla vuracaklardı. Medya lobisi manşetlerle televizyonlarla vuracaktı. 'Sosyal medyada kurdukları robot lobisi, tweetlerle vuracaktı. Onlar da artırın tweetleri diyeceklerdi. Faiz lobisi ekonomi kötüye gidiyor yaygarası koparacaktı. Uluslararası lobi kınayarak eleştirerek vuracaklardı.

Erdoğan'dan 'ses kaydı' açıklaması: Dublajını kendilerinin yaptığı piyes..

Oldukça kısa bir süre içerisinde Twitter'da en çok konuşulan konular arasına giren 'robot lobisi' ifadesi sosyal medyada ilginç paylaşımlar yapılmasına yol açtı. İşte Twitter'da dikkat çeken 'robot lobisi' paylaşımları...

Gokhan Pasakan ‏@GokhanPasakan
Robot lobisi derken Daft Punk'ı mı işaret etti acaba?

Ayse Demir Ozer ‏@aysedemirozer
Gercekten "robot lobisi" dediyse oldugum yerde kalip ulkeye donmemeyi planliyorum.

Levent Kazak @levent_kazak
'robot lobisi'ni tek geçerim. başka da lobi tanımam. budur.

Yunus Günçe @yunusgunce
-sayın başbakan kayıtlar size mi ait? -Kayıtlar yasadışı- Peki sizin mi? -darbe yapiyolar -Kim yapiyo? -THE ROBOTS! -kayıtlar size mi ait?

Pelin Özkan @pelinozkan
Lobicilik mesleğinin de hiçbir itibarı kalmadı.

Hayko Bağdat @haykobagdat
Tek rakibim robot lobisi.

enver aysever @enveraysever2
Memlekette herşeyin lobisi var bir tek insanlığın yok!

Metin Arolat @MetinAROLAT
al işte.. hep bu robot lobisinin başınin altindan çıkıyo herşey.. melunlar..

Papa ‏@hakikipapa
aşk bu robot lobisi. kripto teknoloji. hareket edemem.

ugur deveci ‏@ugurtotales
Nur topu gibi bir lobimiz daha oldu ''ROBOT LOBİSİ''

HileliSosis ‏@ayferimeki
Kişi başına 3-5 lobi düşüyor memlekette... Ha bu arada; o "Robot Lobisi" lafı tesadüfen çıkmadı, en az 1 hafta ona takılacağımızı biliyordu.