Rockçı İmam'a Müftülük'ten inceleme!

Rockçı İmam'a Müftülük'ten inceleme!
Rockçı İmam'a Müftülük'ten inceleme!
'Rock'çı İmam' olarak da bilinen Pınarbaşı Köyü Camii İmamı Ahmet Muhsin Tüzer hakkında İl Müftülüğü tarafından inceleme başlatıldı.

ANTALYA - Geçtiğimiz hafta Antalya'nın Kaş İlçesi'nde verdiği konserle adından söz ettiren ve kamuoyunda 'Rock'çı İmam' olarak da bilinen Pınarbaşı Köyü Camii İmamı Ahmet Muhsin Tüzer hakkında İl Müftülüğü tarafından inceleme başlatıldı.

Antalya'nın Kaş ilçesinde imamlık yapan Ahmet Muhsin Tüzer ve arkadaşları tarafından kurulan "Firock" grubu, verdiği ilk konserin ardından İl Müftülüğü'ne takıldı. Diyanet İşleri Başkanlığı'na soruşturma başlatılması talebiyle yazı gönderecek olan İl Müftülüğü, konunun incelenmesi için Ankara 'dan müfettiş isteyecek.

'İMAMLIK SIRADAN BİR MEMURLUK DEĞİL'

Antalya Müftüsü Ahmet Çelik, Tüzer hakkında müftülük olarak başlatılan inceleme sonunda oluşturulacak raporun Diyanet İşleri Başkanlığı'na gönderileceğini ifade etti. 'Rock'çı İmam' olarak tanınan Tüzer'in gerçekleştirdiği etkinliğin amacının araştırılacağını dile getiren Müftü Çelik, "İmamlık sıradan bir memurluk değil. Bu durum diğer memurlar için normal olabilir, bizler için normal değil" dedi.

Rockçı imam ilk konserini verdi


Pınarbaşı Köyü Camii'nde imamlık yapan Tüzer, Erkin Koray'ın eski gitaristlerinden, aynı zamanda Kramp Grubu'nun kurucularından Doğan Sakin, baterist İdris Tübcil ve Serdar Ramazanoğlu ile mayıs ayında 'FiRock' isimli rock grubu kurdu. Kendisinin yazdığı bir repertuarla ilk konserini 10 Ağustos'ta Kaş Yat Limanı'nda veren Tüzer'e, tasavvuf ve rock müziğini harmanlayarak söylediği eserleri beğenenler kadar tepki gösterenler de oldu. Sosyal medyada tehdit yorumları aldığını açıklayan Tüzer, mesajları yazarların tespit edilmesi talebiyle savcılığı suç duyurusunda bulunmuştu. (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/114615411461547

  YORUMLAR
  (7 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Bu topraklarda umut... - müfettiş gadget

  Bir an olsun umutlanmıştım bu renkli imam arkadaşımızı görünce. Ama hemen Erol Taş devlet çökmüş üzerine. Bir Hulusi Kentmen gibi babacan olamadın be devlet! İmamlar basma kalıp olmak zorunda mı?! Bu insanların farklı zevkleri, hobileri olamaz mı. Neden özel hayata bu kadar müdahiliz... Bu arada farklılıklara açık olunamaması hususunda aklıma "The Doubt" adlı filmi getirmiştir bu olay.

  ... - osgiliath

  Yusuf İslam'a "evet", rockçı imama "hayır"...

  The İmam - X120

  Radikal okurunun özgürlükçülüğüne bayılıyorum, otorite baskısına da her durumda karşıyız o ayrı ama Rock felsefesiyle din örtüşmez kardeşim. Rock baş kaldırıdır, din boyun eğmektir. Rock bireyselliği savunur-din ümmeti, rock tabu devirir-din tabu yaratır, rock özgürlükçüdür-din yasaklayıcı...Bir müslüman elbette rock müzik yapabilir ama hem din adamı hem rockçı olmak, iki bakış açısının da doğaları gereği çelişkili bir durumdur. Ve elbette memur da olsa bir din adamı sıradan bir memur değildir. Zaten din adamının devletle ne işi vardır?

  Adab-ı muaşeret - uzayda bir yer

  Müziğin dini yoktur arkadaş. İmam müzik yapmazsa, müzik yapan insan nasıl imana gelir? Müslümanlar, peçeli, sarıklı yobazlar olarak biliniyor herkes tarafından. Bu tabunun kırılması için, böyle imamlar lazım. Din adamları insanlara örnek olur. İslamiyette müzik yasaklanmış mıdır? Müslümanlar her türlü sosyal, kültürel ve bilimsel etkinlikte bulunmak zorundadır. Aksi taktirde, anlaşılamazlar ve tabular yıkılamaz. İmamlar için dini ölçüler içerisinde, her türlü etkinliğe izin verilmelidir. Bu adamın kimseye zararı yok. Alkol içmez, faiz yemez, zina yapmaz. Bunu yapan imamlara birşey denmez, bunun gibi insanlara karşı çıkılır. Bırakalım artık bu darkafalılığı.

  Bize uygun değil - delisirin

  aman sakın siz nifaktan ve hurafeden başka bir şey üretmeyin, üretene de mani olun.Sallanmayın, yuvarlanmayın, sakın ha!

  iki iş - mehmetkursun1977

  iki işted birini tercih etmesi lazım. çelişkili meslekler olmuş.

  neden? - tunc723

  imam olup devlet tarafından memur statüsünde çalışıyorsan sıradan bir meslektir ve memurdur yok sıradan değilse devletten ayrılırsınız bu işi para karşılığı yapmazsınız ozaman sıradan bir memur olmazsınız :)