Rögar kapağı için belediyeye dava

Yağmur suyunu daha iyi çekmesi için kapağı açılan rögara düşerek can veren 14 yaşındaki Süheyla Yöntem'in ailesi, olayda ihmali olduğu iddiasıyla Kepez Belediyesi'ne tazminat davası açacak.

ANTALYA - Yağmur suyunu daha iyi çekmesi için kapağı açılan rögara düşerek can veren 14 yaşındaki Süheyla Yöntem'in ailesi, olayda ihmali olduğu iddiasıyla Kepez Belediyesi'ne tazminat davası açacak.
Önceki gün rögarda boğulan Yöntem dün öğrenim gördüğü Serik Lisesi ve Serik Belediyesi'nde düzenlenen törenlerin ardından Cumalı Köyü'nde toprağa verildi. Serik Belediyesi'nde gece bekçisi olarak çalışan baba Bünyamin Yöntem "Çukurun çevresinde gerekli önlemi almaları, kapağının kapalı olması lazımdı. Kepez Belediyesi hakkında dava açacağım. Kızımı diri diri mezara gönderenlerden, tüm servetimi harcayıp, bunun hesabını soracağım" dedi.
Kepez Belediye Başkanı Erdal Öner ise su tahliyesi için açılan yüzlerce rögar çukurunun periyodik olarak kontrol edildiğini, ancak kapakların hurda demir olarak satılmak için çalındığını belirtti. Öner, belediyeye yönelik suçlamaları şöyle yanıtladı:
"Çukurun kapağı, şiddetli yağışta suyun daha hızlı tahliyesi amacıyla açılmış olabilir. Olayla ilgili, bir belediye başkan yardımcısının koordinatörlüğünde araştırma başlattık. Geçen haftalarda yağmur sularıyla alakalı bir ekip oluşturduk. Çok ciddi çalışmalar yapıldı. Ailenin üzüntüsünü paylaşıyoruz. Yöntem'in ailesiyle bağlantı kurup, manevi destek sağlayacağız."