Rögar kapakları havalarda uçtu

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın beton rögar kapağı devrimi müjdesi verdiği gün, rögar kapakları havalarda uçuştu. Üç kişi yaralandı.

İSTANBUL - Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın beton rögar kapağı devrimi müjdesi verdiği gün, rögar kapakları havalarda uçuştu. Üç kişi yaralandı.
İlk olay saat 12.30'da Gaziosmanpaşa'daydı. Küçükköy Yenimahalle Cebeci Caddesi'ndeki kanalizasyonda patlama meydana geldi. 2 metre genişliğinde çukur oluşurken, çukura 200 metre mesafedeki üç rögar kapağı havaya uçtu. Şans eseri kimse yaralanmadı. İGDAŞ doğalgaz sızıntısı saptamazken, Büyükşehir Belediyesi patlamanın bir benzin istasyonundan kaçak olarak dökülen petrol, mazot benzeri bir maddeden kaynaklanmış olabileceğini düşünüyor.
Karaköy Bankalar Caddesi'ndeki ikinci patlamayla da bir rögar kapağı fırladı, Hacı Karadoğan, Ömer Güzel ve Zeynep Taslan yaralandı. İGDAŞ bu olayda da doğalgaz sızıntısına rastlanmadığını belirtirken patlamanın elektrik aksamından veya çevredeki kuyumcuların siyanür benzeri atıklarından kaynaklandığı iddia edildi.