'Rögar tuzağı' için soruşturma açıldı

Şiddetli yağış sonucu oluşan selde bir kız çocuğunun rögar çukuruna düşerek ölmesiyle ilgili Antalya Valiliği soruşturma başlattı. Valilik, Mahalli İdareler Müdürlüğü'ne bağlı bir ekibin, çocuğun düşerek öldüğü rögar çukurunda araştırma ve inceleme yaptığını açıkladı.

ANTALYA - Şiddetli yağış sonucu oluşan selde bir kız çocuğunun rögar çukuruna düşerek ölmesiyle ilgili Antalya Valiliği soruşturma başlattı. Valilik, Mahalli İdareler Müdürlüğü'ne bağlı bir ekibin, çocuğun düşerek öldüğü rögar çukurunda araştırma ve inceleme yaptığını açıkladı. Açıklamada, soruşturma sonrasında gerekli görülürse İçişleri Bakanlığı'ndan müfettiş isteneceği belirtildi.
Süheyla Yöntem adlı 14 yaşındaki lise öğrencisi, 15 Kasım 2004 Pazartesi günü, Kızılarık Mahallesi'nde annesi ve kız kardeşiyle birlikte bir akrabasını ziyarete giderken, sel sularıyla kaplandığı için açık olduğu görülmeyen rögara düşerek boğulmuştu. Hayatını yitiren kızın ailesi, olayın geçtiği bölgeden sorumlu olan Kepez Belediyesi hakkında dava açacağını söylemişti.