Roketatarlı Rus gemisi bu kez sorunsuz geçti

Roketatarlı Rus gemisi bu kez sorunsuz geçti
Roketatarlı Rus gemisi bu kez sorunsuz geçti
Rus Donanması'nın Karadeniz filosuna ait olan, İstanbul Boğazı'ndan güvertesinde omzunda füze olan bir askerle geçiş yaparken görüntülenen 'Ropucha-1' sınıfı çıkarma gemisi 'Ceaser Kunikov', Çanakkale Boğazı'ndan geçerek, Marmara Denizi'ne açıldı.

RADİKAL - Rus uçağının düşürülmesi sonrası yaşanan krizinin ardından, geçen 4 Aralık'ta İstanbul Boğazı'ndan güvertesinde omzunda füze olan bir askerle geçiş yaparken görüntülenen Rus Donanması'na ait 158 bordo numaralı savaş gemisi 'Ceaser Kunikov', dönüş yolunda bugün saat 14.00'te Ege Denizi'nden Çanakkale Boğazı'na giriş yaptı.

Boğaz geçişi planlaması kapsamında boğaz girişinden dünden bu yana bekletilmesinin arından Türk Sahil Güvenlik botu eşliğinde geçiş yapmasına izin verilen 'Ceaser Kunikov', saat 15.10'da Kilitbahir Kalesi önüne ulaştı.

Kilitbahir Köyü'ndeki 'Dur Yolcu' yazısının önünden geçen Rus savaş gemisi 'Ceaser Kunikov', saat 15.30'da boğazın manevra yapılması en güç nokta olan Nara Burnu'nu döndü. Boğaz geçişini tamamlayıp, Marmara Denizi'ne açılan Rus savaş gemisinin gideceği liman hakkında ise bilgi verilmedi.
DHA-Mustafa SUİÇMEZ

Ege'de Rus savaş gemisiyle Türk balıkçı teknesi az daha çarpışıyordu