Roketli saldırganları aynı taktik yakalattı

Roketli saldırganları aynı taktik yakalattı
Roketli saldırganları aynı taktik yakalattı

Emniyet Genel Müdürlüğü binalarına saldırı düzenleyen DHKP/C’liler önceki AK Parti saldırısında olduğu gibi ODTÜ ormanlık alanına doğru kaçmak isteyince yakalandılar.
Ankara Emniyet Müdürlüğü, Emniyet Genel Müdürlüğü binalarına düzenlenen roketatarlı saldırıyla ilgili hazırladığı raporu İçişleri Bakanlığı’na sundu. Buna göre ekipler görgü tanıklarından eşkâl ve kaçış yönü bilgilerini aldı. Terör, özel harekât, istihbarat, bomba imha ve olay yeri uzmanı tüm ekipler acil kodlu olarak bölgeye çağrıldı. Öte yandan saldırganların kaçış yönünde bulunan tüm resmi ve sivil polislere Dikmen Vadisi’ni boşaltmaları emredildi.

Tüm kent kuşatıldı

AK Parti ve Adalet Bakanlığı saldırılarından sonra olduğu gibi faillerin izlerini kaybettirme ihtimalinin olduğu ODTÜ ormanı çıkışları kontrol altına alındı. Başkentin tüm çıkışları tutuldu. Vadide yapılan tarama sırasında eşkâle uyan iki kişinin Konya yolu istikametinde ilerledikleri tespit edildi. Şüphelilerle çıkan çatışmada saldırganlardan biri öldürüldü, diğeri yaralı yakalandı.

İnsan hakları artısı: Yaralı
İki zanlıda ele geçirilen silahlar balistik incelemeye alındı. Ankara polisinin hazırladığı raporda saldırının şüphelilerinden Serdar Polat’ın yaralı olarak ele geçirilmesinin ‘Türk polisinin insan hakları karnesine artı olarak yazıldığı’ belirtildi. Avrupa ’da bıçaklı saldırıda bulunanların bile silahla vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.