Roman düğününe silahlı saldırı: 1'i çocuk 3 ölü

Roman düğününe silahlı saldırı: 1'i çocuk 3 ölü
Roman düğününe silahlı saldırı: 1'i çocuk 3 ölü
Bursa'da bir düğüne düzenlenen silahlı saldırıda, 1'i çocuk 3 kişi hayatını kaybetti, çok sayıda kişi yaralandı. Ölenlerden biri Bursa Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen. Saldırganlardan ikisi yakalandı, biri kaçmayı başardı.

BURSA – Bursa'da bir düğüne düzenlenen silahlı saldırıda 3 kişi öldü, 6 kişi yaralandı.

Merkez Yıldırım ilçesi Hacıvat Mahallesi'ndeki bir sokak düğününde eğlenenlere kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce ateş edildi.

Saldırıda, Bursa Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen ve henüz kimliği belirlenemeyen 8 kişi yaralandı.

Yaralılar, olay yerinde bulunan vatandaşlar tarafından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma, Muradiye Devlet ve Çekirge Devlet Hastanesi ile özel bir hastaneye götürüldü.

BİR ÇOCUK, BİR KADIN ...

Yaralılardan Özçimen, kimliği belirlenemeyen bir çocuk ve bir kadın, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Olay yerine ve hastane önlerine tedbir amaçlı çok sayıda polis ekibiyle, Çevik Kuvvet Polisleri sevk edildi.

Olaydan sonra polis ekipleri bölgede yaptıkları araştırmada, Doğanevler Mahallesi'ndeki dere boyunda, çalılıklar arasına gizlenmiş iki saldırganı silahlarıyla birlikte gözaltına aldı. Bir kişinin aranmasına devam edildiği öğrenildi.

Polis ekipleri olay yerinde yaptıkları araştırmada tabancadan çıktığı belirlenen yüze yakın boş kovana el koydu. Saldırının nedeniyle ilgili soruşturma başlatıldı.

AKP 'DEN ADAY OLMUŞTU

Bu arada saldırıda hayatını kaybeden Bursa Roman Dernekleri Federasyonu Başkanı Efkan Özçimen, 2011 seçimleri ve bu yıl 7 Haziran'da yapılacak genel seçimler için Adalet ve Kalkınma Partisi 'nden aday adayı olmuş, ancak her iki girişiminde de aday listelerine girmeyi başaramamıştı.

(AA)

Silivri'de sünnet düğünü kana bulandı: 1 ölü, 9 yaralı