Romanya'da deprem Marmara'da panik

Romanya'da önceki gece meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'nin batı bölgelerinde de hissedildi ve paniğe neden oldu.

İSTANBUL - Romanya'da önceki gece meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki deprem, Türkiye'nin batı bölgelerinde de hissedildi ve paniğe neden oldu.
Merkezi başkent Bükreş'in 140 kilometre kuzeydoğusu olan deprem, Ukrayna ve Moldova'da da hissedildi. Romanya'da can kaybı ve hasar olmazken halk paniğe kapıldı. Moldova'da ise paniğe kapılan 16 yaşındaki bir çocuğun kalp krizinden öldüğü öğrenildi.
Deprem Bulgaristan'da da paniğe neden oldu. Silisre kentinde bazı binalarda çatlaklar oluştu. Deprem en büyük korkuyu ise Bulgaristan'ın Romanya sınırında kurulu bulunan Kozloduy Atom Santralı'nda yaşattı. Ancak, yetkililer depremin santralda herhangi bir hasar yaratmadığını açıkladı.
Türkiye'de ise Marmara Bölgesi'ndeki bazı vatandaşlar, sarsıntıyla birlik-
te panik yaşadı. Edirneliler evlerinden dışarıya çıkarak duvar kenarlarına sığındı. Tekirdağ ve Çorlu'da da depremi hisseden halk yine evlerinden dışarıya çıktı. Deprem, Marmara Bölgesi'nde yer alan Bandırma, Erdek ve Kırklareli'nde de hissedildi. (Radikal, aa)