Rombopulos: Saldıranlar profesyoneldi

Beyoğlu'nda önceki gün iki kişinin sopalı saldırısına uğrayan Yunan gazeteci Andreas Rombopulos, "Saldırganlar profesyoneldi" dedi.

İSTANBUL - Beyoğlu'nda önceki gün iki kişinin sopalı saldırısına uğrayan Yunan gazeteci Andreas Rombopulos, "Saldırganlar profesyoneldi" dedi.
Mega TV'nin İstanbul muhabiri ve İstanbul'da Rumca yayımlanan İho gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Rombopulos, polise ifade vererek, şikâyetçi oldu. Polis, saldırganların kaçtığı güzergâhtaki kameraları incelemeye aldı. Rombopulos, kısa sürede saldırıyı gerçekleştirip kaçmaları ve hiç konuşmamaları nedeniyle saldırganların profesyonel olduklarını düşündüğünü söyledi. Rombopoulos, "Arabamı her zaman bıraktığım yere park ettim. Beni bekliyorlardı, hareketlerimi önceden biliyorlardı. Arabamdan indim, biraz ilerledim. Tam o sırada hızla geldiler, arkamdan vurmaya başladılar" dedi. Rıdvan Akar'la hazırladıkları Türk-Yunan dostluğunun ele alındığı 'Barışın Yeni Elçileri' isimli belgeselin bir hafta önce Türkiye'de yayınlandığını hatırlatan Rombopulos, "Saldırı günü de Yunanistan'da yayınlanacaktı. Böyle bir şeyi hiç tahmin etmezdim" dedi.