Rottweiler'in gönlünü kazandı, hırsızlığı yaptı

Rottweiler'in gönlünü kazandı, hırsızlığı yaptı
Rottweiler'in gönlünü kazandı, hırsızlığı yaptı
Bursa'da iş yerini koruyan köpeği bir ay boyunca bisküviyle besleyen zanlı, daha sonra rahat rahat hırsızlık yaptı

 

Erdoğan PAÇİN

BURSA - Fabrikayı hırsızlara karşı koruyan ‘Rottweiler' cinsi köpeği 1 ay boyunca yiyecek vererek kendine alıştırıp çalan zanlı güvenlik kamerası tarafından görüntülendi. Fabrika Müdürü Tevfik Tosun, zanlı ile birlikte giden köpeği bir daha istemediğini belirtirken “Başkasıyla giden köpeği artık istemem” dedi.

Merkez Osmangazi İlçesi Beşyol Mahallesi'nde bulunan konfeksiyon fabrikasının bahçesine hafta sonu gelen bisikletli bir kişi, fabrikanın bahçesinde koruma amacıyla bakılan ‘Rottweiler' cinsi köpeğe yiyecek verip severek kendine alıştırdı. Zanlı daha sonra bağını çözdüğü köpeği demir parmaklıkları levye ile açıp çıkartarak fabrikadan uzaklaştırdı. Hırsızlık olayı fabrikanın güvenlik kamerası tarafından görüntülendi.

Fabrika Müdürü Tevfik Tosun, hırsızlık yapan kişinin yaklaşık 1 ay süresince her gün fabrikaya gelerek köpeğe yiyecek verdiğini söyledi. Tosun, “Olay günü, yine aynı yöntemle köpeğin yanına gelen zanlı, daha sonra işyerinin demir kapısını levye ile kırarak, köpeği dışarı çıkartarak çaldı. Biz köpeğin yerini tespit ettik ama onu gidip, almayacağız. Çünkü başkasıyla giden köpeği artık istemem. Bir daha o köpeğe güvenerek, iş yerimi teslim etmem” diye konuştu.