RTE Üniversitesi ilanı: Arıyoruz ama bulduk

RTE Üniversitesi ilanı: Arıyoruz ama bulduk
RTE Üniversitesi ilanı: Arıyoruz ama bulduk

Rize’deki Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, ulusal bir gazeteye verdiği ilanda aradığı öğretim elemanlarının sadece özelliklerini değil o kadroya kimlerin alındığını isim olarak da yazdı.
Basın İlan Kurumu aracılığıyla bir ulusal gazetede yayımlanan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’ne ait öğretim elemanı ilanı, görenleri şaşkına çevirdi. İlanda Tıp, Mühendislik, Fen Edebiyat, Su Ürünleri ve İlahiyat Fakülteleri’ne altı doçent ve yardımcı doçent alımı duyuruldu. Verilen ilanda alınacak öğretim elemanının bölümü ve anabilim dalı da belirtildi. Kadro derecesinin de duyurulduğu ilanın sonunda ise ilanla ilgilenenleri şoke eden açıklamalar yer aldı. Aranan her öğretim elemanı kadrosunun karşısına alınacak kişinin doğrudan ismi yazılmıştı. 

TTB: Adrese teslim kadro

Türk Tabipler Birliği (TTB) Genel Sekreteri Beyazıt İlhan ilanı şöyle eleştirdi: “Adrese teslim kadro ilanı, üniversiteler arasında sıradan oldu. RTE Üniversitesi de üniversiteye hiç uğramayan hekimlere profesörlük ünvanı verme konusunda önde gelen üniversitelerimizden.”
Rektörlük ise “ Resmi ilan metni yerine yanlışlıkla ilgili daire baþkanlýðýnýn doçentlik sýnavýna giren öðretim üyelerine ait rutin çalýþma tablosu gönderilmiþtir” dedi.