RTÜK Başkanı 'gerekirse döveriz' dedi mi?

RTÜK Başkanı 'gerekirse döveriz' dedi mi?
RTÜK Başkanı 'gerekirse döveriz' dedi mi?
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun'un, CHP kontenjanından seçilen Süleyman Demirkan'ı, "Gerekirse döveriz" diye tehdit ettiği öne sürüldü.

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Davut Dursun’un, CHP kontenjanından seçilen Süleyman Demirkan’ı, “Gerekirse döveriz” diye tehdit ettiği öne sürüldü.

Cumhuriyet'ten Fırat Kozok'un haberine göre, RTÜK’ün salı günü yapılan toplantısında MHP kontenjanından seçilen üst kurul üyesi Esat Çıplak’ın, frekans ihalelerine ilişkin mahkeme kararları ve muhtemel sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerinin, bazı gazetelerde yer almasını eleştiren B aşkan Dursun, “Başka üst kurullarda üyelerin demeç verdiğine hiç rastlıyor musunuz? Bu konuda daha önce de uyardım. Meclis Başkanı, ‘Üst kurul üyelerinin bu yöndeki açıklamalarını cezalandırmak üzere yasa teklifi değişikliği verin, geçirelim’ dedi. Ama ben bunun yanlış olacağını söyleyip engel oldum” dedi.

'BU NASIL TAVIR, DÖVECEK MİSİNİZ?'

Çıplak da RTÜK adına değil, kendi kişisel değerlendirmesini yaptığını belirtti. Ardından söz alan Demirkan ise kurulun “sansür kurulu” olarak anıldığına dikkat çekerek, “Niye bu konuyu burada gündem konusu yapıp büyüteç altına almak hiç aklınıza gelmiyor? Bunlar RTÜK’ün saygınlığını zedelemiyor da, muhalif üyelerin size göre yanlış olan açıklamaları mı üst kurulun saygınlığını zedeliyor?” dedi. Başkan Dursun’un, Demirkan’ın sözlerini keserek “Yeter be, yeter artık” demesi üzerine, “Bu nasıl tavır, dövecek misiniz beni?” diye karşı tepki gösteren Demirkan’a Dursun, “Gerekirse döveriz” diye karşılık verdi. Demirkan da bu sözlere “Dene de görelim” yanıtını verdi. Diğer üyelerin araya girmesi üzerine oturuma devam edilebildi. Aradan sonra Dursun, şaka yaptığını savunarak durumu hafifletmeye çalıştı.

RTÜK'ten 'Başbakan'a küfrü tahmin etmeliydi' cezası

RTÜK'ten sigara içen Atatürk belgeseline ceza


  http://www.radikal.com.tr/114746311474635

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  SAHİBİNİN SESİ BUNLAR - pispor

  ama zoru görünce de söylemedim yok demedim derler aslında sahibine göre bunlar konuşur ya

  Arkadaslarian dovdururler - ohabey

  Aman bunlara bulasmayin 15 kisi arkanizdan cullanirlar sonra arkadaslariniza suclarlar. Ak zihiniyet bu. Cirkef.

  ... - No_Pasaran

  ama önce bi sorarlar dayak yerken neyi tercih edersiniz diye, meşe odunu mu, tekme tokat mı, pala mı falan diye... ileri demokrat ya bunlar...

  kolay gelsin! - asu555@kahkaha.com

  bunların işi gücü dövmek sövmek sadece bir kral konuşur bir de kral gerisi teferruat!

  dağdan inan eşkiya nasıldır bilirmisiniz? - demlicay2011

  durumun kendisi de o işte. demokrasi felan hikaye. yeterki alman mersedesi altımızda olsun diye bunların yapmayacqağı şey yok.