RTÜK Gözde'nin dekoltesi için karar verdi

RTÜK Gözde'nin dekoltesi için karar verdi
RTÜK Gözde'nin dekoltesi için karar verdi
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik'in, "Sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı" sözleriyle eleştirdiği Gözde Kansu'nun ATV'deki işine son verilmişti. RTÜK konuyu inceledi ve "cezaya gerek yok" kararı çıktı.

Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK) CHP kontenjanından seçilen üyesi Ali Öztunç'un, “Kansu’nun kıyafeti müstehcense ATV’ye ceza verilmeli” diyerek RTÜK başkanlığına yaptığı başvuruyla ilgili hazırlanan uzman raporunda, “Veliaht” programının sunuculuğunu yapan Gözde Kansu’nun kıyafetinin müstehcen olup olmadı konusu ele alındı. Raporda, “Yayınların genel ahlaka aykırı olamayacağı ancak, yayıncı kuruluşun öz denetim mekanizmasını çalıştırdığı” belirtildi. Konuyu inceleyen Üst Kurul, söz konusu kıyafetin müstehcen olmadığına karar verdi ve ATV’ye ceza çıkmadı. 

İŞİNDEN OLMUŞTU 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Beyaz TV’de katıldığı bir televizyon programında kimsenin kılık kıyafetine karışmadıklarını söylemiş, ancak bu sözlerinin ardından sunuculardan yakınmıştı “Bir kanaldaki, yarışma programında sunucu öyle bir kıyafet gitmiş ki olmaz bu yani. Kimseye karıştığımız yok ama çok aşırı. Dünyada da kabul edilemez” demişti. Kansu bu sözlerin ardından işinden olmuştu. (Hürriyet)


  http://www.radikal.com.tr/116344711634475

  YORUMLAR
  (5 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  gelişmelerin tamamına bakıldığında Hüseyin Çelik nefret suçu iddiasıyla yargılanmalı! - çıkarsız

  hem farklılıklara düşmanlar, hem de gerici yobazlar.

  BOŞ KONUŞMAK - HARAYDIN

  O sunucunun programı götüremediğini herkes söyledi.Üstüne lazım olmayan bir laf ise işe son vermenin faturasını o lafa çıkardı.Ne oldu.Kamu kurumu doğal diyor ama gereksiz bir lafın faturası ortada.Duramadınız ki program almadığı reytingten fatura ödesin.

  Ceza vermek yerine... - Jean-Luc Picard

  .. durumu Maliye Bakanlığı vergi müfettişlerine aktarsınlar. Onlar gereğini yapar. Cezanın bin türü var sonuçta...

  ÇELİK BEY - pispor

  hükümet insanların ne giydiği ne yediği ne yaptığı ile uğraşmaz hükümetler yasama yürütme organıdırlar bu gibi görüntüleri bırakın halk buna karar versin günümüz teknolojik iletişim çağıdır seyirciler zaten uygun olmayan görüntüleri anında itirazlarını protestosunu belirtiyor dün Kamer Genç için ne olduysa o; bu yüzden sizin bu sırf kendinize Müslüman olmanızı da kınıyorum siz ve sizin partilileriniz yaptığında iyi başkaları yaptığında kötü olmaz sizi protesto ediyorum

  çanlar kimin için çalıyor - karakediakkedi

  uzman raporu ne la. boynun başlangıcından yerden yedi santimetre aşağıda yukarıdan üçüncü kaburga hizasında? uzman kim, raporunda ne yazıyor açıklansın.