RTÜK, Hayat TV hakkındaki kapatma kararını geri çekti

RTÜK, Hayat TV hakkındaki kapatma kararını geri çekti
RTÜK, Hayat TV hakkındaki kapatma kararını geri çekti
RTÜK, Hayat Televizyonu'nun yayınını durdurma kararını geri çekti.

Radikal.com.tr – Radyo ve Televizyon Üst Kurulu’nun (RTÜK), Hayat Tv’ye ilişkin yayın durdurma kararını geri çektiği bildirildi.

Gezi Parkı kapsamındaki olayları an be an ilk günden itibaren duyuran kanallardan Hayat Tv’nin, RTÜK tarafından karartılması kararında yeni bir gelişme yaşandı. ‘Lisansı bulunmadığı’ gerçek gösterilerek alınan karardan vazgeçildi. Hayat TV Genel Müdürü Gökhan Çetin yaptığı açıklamada, RTÜK yetkilileri ile yaptıkları görüşmeler sonucunda, yayın durdurma kararının geri çekildiğini bildirildi. RTÜK’ün, lisans işlemini de en kısa sürede çözümleyeceği kaydedilirken, gelecek hafta çarşamba günü yapılacak toplantıda Kurul’un bu konuda karar alması bekleniyor.

BIR YANLIŞTAN DÖNÜLDÜ

Genel Müdür Çetin, kapatma kararı karşı halkın Hayat Tv’yi sahiplendiğini vurgulayarak, verilen desteğe teşekkür etti. Çetin, “ Demokrasi için mücadele eden tüm halk kesimlerinin tepkileri sonuç verdi ve bir yanlıştan dönüldü. Halkın haber alma özgürlüğünü savunan ve sokaklarda on binlerce insanın sloganları, evlerinden, işyerlerinden, Gezi Parkı’ndan yaşam alanlarının her bir köşesinden gerek mesajları gerekse eylemleri ile yükselen sesi, sesimizi daha da yükseltti. Hayat Televizyonu artık düne göre çok daha güçlü ve önündeki sorumluluğunun arttığı bilinci ile bundan önceki tüm yayıncılık birikimleri ile hayatına devam edecektir” dedi.


  http://www.radikal.com.tr/113764011376401

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  büyük geçmiş olsun. - sktk60

  rtük araştırmadan soruşturmadan ezbere iş yapmamalı gün gelecek hukuk akp.ve rtük'ü yönetenlerede lazım olacak o yüzden adalet kuvvetler ayrılığında tarafsız bir güç olarak yerini muhafaza etmeli muhalefet yada iktidar yanlısı medya kuruluşları olabilir önemli olan adaletin ve devlet kurumlarının tarafsız olarak herkese eşit muamelede görev yapmalarıdır aksi takdirde türkiye devlet olmaktan çıkar derebeyi yönetimine dönüşür