RTÜK karıştı, Akman, CHP'li kadın üyeye omuz attı

RTÜK karıştı, Akman, CHP'li kadın üyeye omuz attı
RTÜK karıştı, Akman, CHP'li kadın üyeye omuz attı

Zahid Akman ve Hülya Alp.

RTÜK toplantısında inanılmaz bir olay yaşandı. Zahit Akman, ceketini çıkarıp, üyelerden Hülya Alp ve Mehmet Dadak'ı dövmek istedi. Akman, Alp'e omuz attı. Olayı duyan Başbakan yardımcısı Bület Arınç devreye girdi.
ANKARA - RTÜK toplantısında inanılmaz bir olay meydana geldi ve ve eski başkan Zahit Akman, üyelerden Hülya Alp ve Mehmet Dadak’ın üzerine yürüdü. Ceketini çıkararak Mehmet Dadak’ın üzerine yönelen Akman’ı, diğer üyeler tutarken, Akman daha sonra da Hülya Alp’in üzerine yürüyüp omuz attı. Alp ise kolunu göğsünün üzerine koyup, Akman’ı vücudu ile itti. Hülya Alp olaydan sonra Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ı arayarak Akman’ı şikayer etti.

Gazeteport'un haberine göre geçtiğimiz cuma günü yapılan RTÜK toplantısında, Avrupa Sınır Ötesi TV sözleşmesinin RTÜK yasasına uyulmama çalışması yapılırken, daha önceki başkan Zahit Akman döneminde hazırlanan taslaktaki bazı maddelerin hukuki sorun yaratacağı görüldü. RTÜK’ün CHP kontenjanından seçilen üyesi Hülya Alp ‘’Müeeyyideler’’ ile ilgili maddeye karşı çıkınca Akman söz aldı ve kendi döneminde hazırlanan taslağı savundu.

 


KIZDI VE CEKETİNİ ÇIKARDI

 

Bu sırada Hülya Alp tekrar söz alınca Akman, ‘’Benim sözüm bitmedi, terbiyesizlik etmeyin ’’ dedi. Bu sırada devreye Mehmet Dadak girdi ‘’Nasıl konuşuyorsunuz, karşınızda bir bayan var’’ dedi. Daha da sinirlenen Akman ceketini çıkardı ve diktörtgen biçimindeki masanın etrafından dolaşıp bağırtarak Mehmet Dadak’a doğru koştu.  Diğer üyeler Akman’ı tutarken Akman geri dönüp bu kez Hülya Alp’in yanından geçti ve omuz attı. Alp ise bu saldırıyı elini göğsünün üzerine koyup vücudu ile Akman’ı iterek geçiştirmeye çalıştı. Olaydan sonra Alp ve Dadak toplantıyı terk etti.
Odasına çıkan Alp, Başbakan yardımcısı Bülent Arınç’ı aradı ve konuyu aktararak, fiziki müdahaleye uğradığını ve artık güvenliklerinin kalmadığını söyledi. Arınç da çok üzüldüğünü ve konuyla ilgileneceğini vurguladı. Olaydan sonra RTÜK üyesi Hülya Alp ‘’ Duyduklarınız doğru, Böyle tatsız bir olay yaşandı. Çok üzgünüm’’ demekle yetindi. (Gazeteport)