RTÜK, Olay TV'yi yaktı: 879 bin lira ceza

RTÜK, Olay TV'yi yaktı: 879 bin lira ceza
RTÜK, Olay TV'yi yaktı: 879 bin lira ceza
RTÜK, Bursa'da yayın yapan Olay TV'ye iki ay içinde 879 bin 156 lira ceza verdi. Cezaların tümü 12 ayrı filmde yer alan sigara görüntüleri nedeniyle uygulandı.

ANKARA - Olay TV'de yayınlanan ''Young at Heart, The Fighting Seabees. Nort to Alaska, The Perils of Pauline, The Barefoot Contessa, What Price Glory, Gigi, The Prince and the Showgirl, April in Paris, Halls of Montazuma, My Sister Eileen ve Breakfast at Tiffany's adlı filmlerde yer alan sigara görüntülerinin, buzlanmadığı belirlendi. Her film için 73 bin 263'er liralık ceza uygulandı. Toplam ceza 879 bin 156 lira oldu.

Öte yandan Samanyolu TV'ye, 15 Haziran 2013 günü yayınlanan haber bülteninde gezi parkı görüntüleri sırasında sigara içen vatandaşlar olduğu gerekçesiyle, Show TV'ye de 9 Temmuz günü ''Orucu sigara ile açmak daha tehlikeli'' konulu yayın nedeniyle, 73 bin 263'er lira para cezası verildi. (Gazeteport)


  http://www.radikal.com.tr/115576111557614

  YORUMLAR
  (4 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yayın cezası - Turkuvaz

  Daha once çekilmiş filimler. Tam anlamı le aymazlık ve de düşüncesizlik. Ne yapsınlar yani karelerimi kessinler ve filmi berbat etsinler ? Ne yasalarımız yasa ne de insanlarımızın birazcık beyin gücü ile düşünme eğilimleri var. Diğer bir kanal haber yapıyor sigara içen birkaç kişi olduğu için ceza alıyor. Trajikomik. Herhalde demokrasiyi, bireylerin düşünebilme yetisini once kendimizde yeşertmemiz gerekecek. Bu kadar kural, bu kadar yıldırıcı bir denetim insanları ve de kurumları boğar. Nefeslerini keser. İstenen de bu herhalde ?

  O nasıl bir ceza yahu? - gorkemgercek

  Bence kanalı direkt TMSF'ye devretsinler.

  Eyy RTÜK... - citizen

  Dünya saçmalamak rekoruna adaysınız eyy RTÜK....Mevzu (mesela) sigara ise o buzlanmalı görüntüler çoluk-çocuğun daha çok ilgisini çekiyor haberiniz olsun...Öte yanda kestiğiniz bu cezaları tahsil edebiliyorsanız ulusal nitelikte bir AKP TV kanalı açarsınız herhalde...

  Saçmalığın danıskası... - moeztas

  ...bu, eski/yeni filmlerdeki sigara/içkinin "buzlandırılması". Sanki gençlik korunuyor. Siz bir şey söyliyeyim: Eskiden çocuklar, ellerine verilen yiyeceği önce kulaklarına, sonra burunlarına, sonra da ağızlarına sokalarmış(teşbihte hata olamaz). Şimdiki çocuklar direk ağzına sokuyorlar. Kıssadan hisse: Şimdiki çocuklar, ekranda, buzlandırılmış sigarayı "buharı çıkan çay badağı" gibi gördüğünü sanıyorsanız, çok büyük bir yanılgı içerisindesiz. Ha, ama "devlet kasasını/bütçe açığını kapatmaksa" o başka...