RTÜK'ten sonra Emniyet ve İstanbul Valiliği de hack'lendi

RTÜK'ten sonra Emniyet ve İstanbul Valiliği de hack'lendi
RTÜK'ten sonra Emniyet ve İstanbul Valiliği de hack'lendi
Anonymous'ın Türkiye üyelerinin RTÜK'ün internet sitesini hack'lemesinden sonra, dün akşam saatlerinde RedHack de Ankara Emniyet Müdürlüğü ve İstanbul Valiliği'nin de internet siteleri hack'lendi.

Küresel hacker grubu Anonymous, Radyo Televizyon Üst Kurulu'nun internet sitesini hack'lediğini duyurmuştu. Hürriyet'in haberine göre akşam saatlerinde de Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün web sitesi hacklendi. Redhack, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün ardından saat 21.29 itibariyle İstanbul Valiliği'ni de hack'lediğini açıkladı.

Anonymous'un Türkiye 'deki üyelerinin Twitter hesabı @AnonsTurkey'den yapılan açıklamada, "Tango Down | RTUK - Dogrulari yazan medya kuruluslarina ceza verdiniz. Simdi de Anonymous sizi cezalandirdi. http://www.rtuk.gov.tr" ve "TANGO DOWN | RTUK http://www.rtuk.gov.tr | Her Dogru Soyleni 9 Koyden Kovamayacaksiniz! #occupygezi #direngeziparki #opTurkey" denildi.

RTÜK, salı günkü toplantısında Gezi Parkı olaylarında halkı şiddete teşvik ettikleri gerekçesiyle Ulusal TV, Halk TV, Cem TV ve EM TV’ye para cezası vermişti.

Kararda Gezi Parkı eylemleri sırasında bazı kanalların yayın hizmetleri ilkesine aykırı olarak, çocuk ve gençlerin fiziksel, zihinsel veya ahlaki gelişimine zarar verebilecek türde içerik taşıyan programlar yaptığı vurgulanmıştı.

ANKARA EMNİYETİ DE HACKLENDİ
Dün akşam saatlerinde bir hack haberi de polisten geldi. Redhack, Ankara Emniyet Müdürlüğü'nün www.ankara.pol.tr adresini hacklediğini duyurdu. Redhack, "Ethem Sarısülük’'ü başından vurarak katleden cemaatin ye$il ordusu Ankara Polis'ini protesto ediyoruz! ankara.pol.tr DOWN!" açıklamasını yaptı. Saat 20.40 itibarıyla erişime kapanan www.ankara.pol.tr adresi, artık çalışıyor. RTÜK ve İstanbul Valiliği'nin de siteleri bu sabah itibariyle erişilebilir durumda.

 

Anonymous RTÜK'ü hack'ledi