Rum polisi: Katiller Kuzey Kıbrıs'tan geldi

Rum polisi, Güney Kıbrıs'ta eşi ve kızı ile birlikte öldürülen batık Everestbank'ın eski sahibi Elmas Güzelyurtlu'nun katillerinin KKTC'den geldiğini söyledi.
Haber: SEFA KARAHASAN / Arşivi

LEFKOŞA - Rum polisi, Güney Kıbrıs'ta eşi ve kızı ile birlikte öldürülen batık Everestbank'ın eski sahibi Elmas Güzelyurtlu'nun katillerinin KKTC'den geldiğini söyledi.
Cinayetle ilgili araştırmalarını sürdüren Rum polis kaynakları, katillerin beş kişi olduğunu ve Kuzey'den Güney'e iki otomobille geçtiklerini belirtirken, faillerden bazılarının Elmas Güzelyurt tarafından tanındığı tahmin ediliyor. Polis olayla ilgili olarak iki senaryo üzerinde duruyor.
İlk senaryo, Elmas Güzelyurtlu'nun oğlu Mehmet Güzelyurtlu'nun Rum polisine verdiği bilgilere dayanıyor. Bu senaryoya göre Elmas Güzelyurtlu'nun, sahibi olduğu Rest Casino'nun eski işletmecisi ile bazı problemleri vardı. Cinayetler bir hesaplaşma olabilir.
'Kuzey'e kaçırılacaklardı'
İkinci senaryoya göre ise beş yıldır Rum tarafında yaşayan Elmas Güzelyurtlu ve ailesi Kuzey'e kaçırılmak istendi. Buna karşı çıkan Elmas Güzelyurtlu ve katiller arasında çıkan tartışma sonrasında Güzelyurtlu, eşi ve kızı öldürüldü.
Bu arada Ali Tıp raporuna göre katiller 52 yaşındaki Elmas Güzelyurtlu'dan önce 50 yaşındaki eşi Zerrin Güzelyurtlu'yu ve 15 yaşındaki kızı Eylül Güzelyurtlu'yu öldürdüler. Kendisinin de öldürüleceğini anlayan Elmas Güzelyurtlu arabadan inip kaçmaya çalıştı ama yakalanıp otomobilin yanına getirilerek öldürüldü. Cinayetlerde 9 mm. çapında tabanca kullanıldığı, üç kurbanın da alınlarına sıkılan birer kurşunla can verdikleri belirtildi.
'KYP koruyordu' iddiası
Öte yandan Rum basınında yer alan haberlerde cinayetlerin MİT (Milli İstihbarat Teşkilatı) tarafından işlendiği ve Güzelyurtlu'nun hedef olduğu için Rum İstihbarat Teşkilatı (KYP) tarafından korunduğunu da ileri sürdü.


    http://www.radikal.com.tr/7349837349830

    YORUMLAR

    Bu habere henüz yorum yazılmamış.